زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۱۷ و ۱۴ دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بعد از ظهر روز جمعه ۱۷ اردیبهشت شهرستان گناوه را لرزاند.

بر اساس داده‌های مرکز زلزله نگاری کشور، این زلزله در موقعیت عرض جغرافیایی ۲۹.۷۴۵ و طول جغرافیایی ۵۰.۶۳۵ ثبت شده است.

دقایقی پس از این زمین لرزه، زمین لرزه‌ای دیگر با شدت ۲.۷ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری در ساعت ۱۷ و ۳۵ دقیقه در موقعیت عرض جغرافیایی ۲۹.۷۴۵ و طول جغرافیایی ۵۰.۵۸۴ این شهرستان را لرزاند.

طی ۴۸ ساعت گذشته ۷ زمین لرزه در شهرستان گناوه به ثبت رسیده است که بزرگترین آن ۴.۲ ریشتر بوده است و بقیه آنها با شدت ۲.۶،۲.۹،۲.۷،۲.۸ و ۳.۲ ریشتر در این شهرستان رخ داده است و گناوه و روستاهای اطراف را لرزاند.

این زمین لرزه‌ها اگر چه خساراتی نداشته است اما باعث نگرانی مردم به خصوص ساکنان روستاهای نزدیک به مرکز وقوع این زمین لرزه‌ها می‌شود.

زلزله شدید ۵.۹ ریشتری در ۲۹ فروردین سال جاری در شهرستان گناوه رخ داد که اگر چه خوشبختانه خسارت جانی به دنبال نداشت اما باعث خساراتی به واحدهای مسکونی به ویژه در روستاها و مصدوم شدن ۶ نفر شد.

طی روزهای نخست پس از این زلزله، پس‌لرزه‌های متعددی شهرستان گناوه را لرزاند به نحوی که در روزهای نخست هر ۲۰ دقیقه یک زمین‌لرزه در این شهرستان ثبت می‌شد.

این پس لرزه‌ها طی روزهای اخیر اگر چه رو به کاهش گذاشته است اما همچنان ادامه دارد.

گناوه همچنان بر مدار زلزله است /۷ پس لرزه در ۴۸ ساعت