به گزارش تایمز اسرائیل، در پی این‌که برخی فعالان فلسطینی جهت پشتیبانی از شهر قدس اشغالی که در معرض اقدامات خصمانه روبه‌فزونی رژیم صهیونیستی است، امروز (شنبه) را "روز خشم" اعلام کردند مناطق اشغالی چسبیده به مرزهای غزه شاهد آتش‌سوزی‌های جدید برای سومین روز پیاپی به علت به پرواز درآوردن بالون‌های آتش‌زا از غزه بوده است.

"کمیته‌های بازوهای انتفاضه" فلسطین در بیانیه‌ای به پرواز درآوردن ده‌ها بالون آتش‌زا از ابتدای امروز، شنبه به سمت غلاف غزه (شهرک‌های اطراف غزه) را اعلام کرد و گفت به این ابتکار عمل ادامه خواهد داد.

این گروه از همه خواست صدها بالون را در طول سیم‌های خاردار مرزی شعله ور کنند.

این گروه همچنین ضمن اعلام بسیج عمومی از سرگیری برهم زدن آرامش شبانه را از ساعت هشت عصر امروز به وقت محلی در تمام اردوگاه‌های بازگشت در شرق غزه اعلام کرد.

طبق گزارش روزنامه اسرائیلی تایمز، شش آتش‌سوزی جدید در غلاف غزه در نتیجه به پرواز درآوردن بالون‌های آتش‌زا رخ داده که سه مورد در منطقه محافظت شده واقع در نزدیکی مرزهای غزه بوده است.

این اقدام فلسطینی‌ها در واکنش به زخمی شدن بیش از ۲۰۰ فلسطینی و طی درگیری‌های رخ داده در مسجد الاقصی و محله الشیخ جراح و باب العامود در قدس اشغالی انجام گرفته است.

از طرف دیگر خبرگزاری معا گزارش داد، عصر امروز نیروهای اشغالگر به نمازگزاران فلسطینی با باتوم و بمب‌های صوتی در دو دروازه الملک فیصل و حطه یکی از دروازه‌های مسجد الاقصی حمله کردند.

شاهدان عینی گفتند، تجاوزات نیروهای اشغالگر در دروازه الملک فیصل با ضرب و شتم نمازگزاران همراه شد در حالی‌که آنها به سمت دروازه حطه رفتند و آنجا نیز در معرض حمله قرار گرفتند.

نیروهای اشغالگر همچنین مانع ورود اتوبوس‌های حامل غذای افطاری شدند که اوقاف اسلامی در مسجد الاقصی توزیع می‌کند به این ترتیب ده‌ها جوان فلسطینی این افطاری‌ها را بین حاضران در مسجد الاقصی در دروازه الاقصی و بخش قدیمی قدس توزیع کردند.

المیادین نیز گزارش داد، دایره اعتراضات فلسطینی‌ها گسترش یافته و به الناصره، طمره، ام الفحم و یافا کشیده شده است.