کارگردان معروف سینما از قصاص گریخت

منبع: برترین ها

56

1400/2/22

06:56


کارگردان معروف که 8‌ماه قبل بر سر اختلاف با یکی از همسایه‌ها او را به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، با بخشش اولیای دم از مجازات قصاص رهایی یافت.

همشهری: کارگردان معروف که 8‌ماه قبل بر سر اختلاف با یکی از همسایه‌ها او را به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، با بخشش اولیای دم از مجازات قصاص رهایی یافت.

این حادثه 19شهریور پارسال رخ داد. آن شب مأموران بسیج هنگام گشتزنی در خیابان خواجه‌نصیر طوسی تهران صدای شلیک 3تیر پیاپی را شنیدند. آنها در جست‌وجوی محل تیراندازی، به ساختمانی 4طبقه رسیدند که درِ آن نیمه‌باز بود و داخل ساختمان مردی در حال شستن آثار خون مشاهده می‌شد. مأموران همزمان چشم‌شان به اسلحه‌ای افتاد که کنار آن مرد روی زمین بود اما مرد با دیدن مأموران به سرعت در ساختمان را بست.

در این شرایط ماجرای این حادثه به پلیس و بازپرس جنایی تهران اطلاع داده شد و تیم جنایی برای بررسی موضوع راهی محل حادثه شدند اما مرد مسلح حاضر به تسلیم نمی‌شد. آنها سعی داشتند مردی که مسلح به اسلحه کلاشنیکف بود را خلع سلاح کنند اما تلاش‌شان بی‌فایده بود. در این شرایط مأموران نوپو در محل حاضر شدند و پس از 4ساعت، ‌مرد مسلح را دستگیر کردند. در خانه این مرد یک اسلحه کلاشنیکف به همراه 72تیر جنگی کشف شد و مأموران پس از جست‌و‌جو در ساختمان جسد مردی حدودا 60ساله را پیدا کردند که زیر راه‌پله‌ها بود. او با شلیک گلوله به قتل رسیده و عامل جنایت مرد مسلحی بود که 56سال سن داشت.

کارگردان معروف سینما از قصاص گریخت

آنطور که به‌نظر می‌رسید مرد مسلح بعد از کشتن این مرد قصد داشته جسد را به زیرزمین یا پارکینگ منتقل و آن را از ساختمان خارج کند که مأموران بسیج او را دیده بودند و نقشه‌اش ناکام مانده بود. در ادامه معلوم شد که متهم فردی مشهور است. وی یکی از فیلمنامه‌نویس‌ها و کارگردان‌های معروف سینما، تئاتر و تلویزیون بود که چندین سال قبل با یکی از بازیگران معروف ازدواج کرده اما پس از مدتی از یکدیگر جدا شده بودند.

اختلاف با مرد همسایه

کارگردان مشهور در بازجویی‌ها به قتل اقرار کرد و گفت: دفتر کارم طبقه همکف ساختمان است و مقتول مالک تعدادی از واحدهای ساختمان بود. یکی از واحد‌ها در اختیار خودش بود و مابقی را اجاره داده بود. مدتی بود که با هم بر سر واحدهای ساختمان اختلاف داشتیم. از سوی دیگر افراد زیادی به آپارتمان او رفت‌وآمد داشتند و همین مسئله مرا آزار می‌داد. بارها به او تذکر داده بودم اما بی‌فایده بود و بعد ناچار شدم از او شکایت کنم.

وی ادامه داد: مقتول یک در آهنی بین طبقه همکف و اول گذاشته بود. شب حادثه یک چکش برداشته بود و مدام به در آهنی می‌کوبید. ابتدا به او تذکر دادم اما اصلا به من توجهی نکرد. وقتی متوجه شدم که قصد اذیت‌کردن مرا دارد، اسلحه را برداشتم و چند تیر به سمتش شلیک کردم. بعد از قتل تصمیم داشتم جسد را به زیرزمین منتقل کنم و در فرصتی مناسب از ساختمان بیرون ببرم که بعد یاد خونی‌ افتادم که در ساختمان ریخته و به سمت بیرون سرازیر شده بود.

به همین دلیل جسد را زیر راه‌‌پله رها کردم و مشغول شستن خون شدم که مأموران بسیج مرا دیدند و لو رفتم.
در ادامه تحقیقات مشخص شد که این کارگردان مشهور برای ساخت فیلم‌های اکشن و پلیسی از مراکز نظامی اسلحه گرفته تا بعد از پایان فیلمبرداری آنها را برگرداند. اما یکی از اسلحه‌ها پیش او مانده و به‌گفته خودش قرار بود به‌زودی اسلحه را برگرداند که با آن دست به جنایت زد.

بخشش

متهم به قتل پس از بیان جزئیات جنایت با قرار قانونی بازداشت و روانه زندان شد. درحالی‌که پرونده در مرحله تکمیل تحقیقات در دادسرای جنایی بود، اولیای دم پیش روی قاضی ساسان غلامی بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و کارگردان مشهور را بخشیدند. آنها که تا قبل از این اصرار بر قصاص کارگردان داشتند راضی شدند تا در آستانه عید فطر متهم به قتل را ببخشند. به این ترتیب با گذشت اولیای دم، عامل جنایت از چوبه دار فاصله گرفت و پرونده به‌زودی پس از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاده خواهد شد تا متهم از لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

مطالب مشابه