انهدام باند سارقان مسلح طلافروش‌ها در تهران

منبع: برترین ها

45

1400/2/22

15:39


رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه طلافروشی های "غرب استان تهران" و سرقت نا موفق طلافروشی "باقر شهر" توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد.

ایلنا: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه طلافروشی های "غرب استان تهران" و سرقت نا موفق طلافروشی "باقر شهر" توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد.

سردار "علیرضا لطفی" در تشریح خبر این خبر بیان داشت: بیست و هشتم مردادماه سال گذشته ۴ مرد مسلح در حالی که ۲ نفر از آنها ۲ قبضه اسلحه کلاشینکف و یکی از آنها تبر بدست داشت سوار بر خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای در مقابل طلافروشی در بلوار اصلی "باقرشهر" توقف کردند. و سارقان در حالی که چهره های خود را پوشانده بودند با اسلحه و تبر از خودرو پیاده شده و به سمت طلافروشی رفتند.

وی عنوان کرد: با اینکه سارقان موفق نشده بودند سرقتی را مرتکب شوند، اما کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ بلافاصله وارد عمل شده و تحقیقات برای شناسایی و سارقان مسلح را آغاز کردند.

سرقت ۲۰ کیلو طلا

رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: با بررسی پرونده های سرقت های مسلحانه ای که قبلا رخ داده شده بود کارآگاهان با سرقت های مشابهی مواجه شدند که عاملان سرقت دستگیر نشده بودند.

وی توضیح داد: ۲۴ خرداد سال گذشته طلافروشی در منطقه ملارد به سرقت رفته بود، حدود یک ماه بعد، ۱۷ تیر همان سال طلافروشی در بهارستان و در نهایت سومین سرقت ۱۶ مرداد سال ۹۹ در اسلامشهر رخ داده بود و این بار نیز طلافروشی مورد سرقت مسلحانه مردان نقاب دار قرار گرفته بود. طبق اطلاعات بدست آمده سارقان در این سه سرقت حدود ۲۰ کیلو طلا که تقریبا ۲۰ میلیارد تومان ارزش داشت را به سرقت برده بودند.

سارقی سابقه دار

سردار لطفی ابراز داشت: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی ردپای سارقی سابقه دار را بدست آوردند که در سال ۹۵ به اتهام سرقت مسلحانه صرافی در خیابان" فردوسی" توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت بازداشت شده بود.

وی گفت: در اطلاعات به دست آمد مشخص شد، وی پس از آزادی از زندان باندی را تشکیل داده و سرقت های سریالی از طلافروشی ها را رقم زده بود. همچنین مشخص شد اعضای این باند قصد سرقت مسلحانه از طلافروشی دیگری در شهرستان های" قم" یا "تفرش "را دارد.

دستگیری یکی از متهمان

رئیس پلیس تهران ابراز داشت: کارآگاهان پس از هماهنگی های قضائی راهی شهرستان قم شدندو در عملیاتی ضربتی یکی از متهمان این پرونده را بازداشت کردند و در بازرسی از مخفیگاه وی ۲ قبضه سلاح گرم به همراه ۱۰ تیغه خشاب و ۵۰۰ تیر فشنگ جنگی کشف و همچنین ۲ خودروی پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ متعلق به سارقان که پلاک جعلی روی آنها نصب شده بود توقیف شد.

این مقام ارشد پلیسی با اشاره به اعتراف متهم به سرقت از طلافروشی در شهرستان "تفرش"، اضافه کرد: با تلاش کاراگاهان اداره یکم این پلیس هویت سایر اعضای این باند شناسایی شد.

زندگی در کوهستان

وی گفت: در بررسی های انجام شده به دست آمد، مردان مسلح پس از اطلاع از شناسایی شدن شان توسط پلیس، راهی کوهستان های استان های غربی کشور شده و زندگی مخفیانه ای را آغاز کرده اند، اما ۲ تن از اعضای این باند، به خاطر درگیری مسلحانه در۲ پرونده جداگانه بازداشت و در زندان یکی از شهرستان های غربی کشور به سر می برند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان به دستگیری ۴ عضو از اعضای این باند و اعتراف متهمان به ۳ سرقت مسلحانه طلافروشی های غرب استان تهران و سرقت ناموفق طلافروشی باقرشهر تهران اشاره کرد و افزود: تحقیقات برای دستگیری سایر اعضی این باند ، کشف جزئیات پرونده و همچنین اموال مسروقه از سوی کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو