داوری: احمدی‌نژاد قطعاً واکسن فایزر زده است

منبع: برترین ها

64

1400/2/22

23:31


با وجود اینکه احمدی نژاد تزریق واکسن کرونا را تکذیب کرد اما عبدالرضا داوری می گوید او قطعا واکسن فایزر کرونا زده است.

خبرآنلاین: عبدالرضا داوری،مشاور سابق احمدی نژاد در روم کلاس هاوس با عنوان««احمدی‌نژاد؛ تیغ دولبه رد و تایید صلاحیت» درباره ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، گفت: ثبت نام آقای دکتر احمدی نژاد خیلی غیرقابل انتظار نبود.

از بهمن ماه گذشته مجموعه فعالیت های فشرده ای از سوی ایشان صورت بندی شد و گروه های استانی ایشان به شدت فعال شدند. جلسات متعددی در ۴ ماه اخیر برگزار شد و افراد مختلف از استانها با ایشان ملاقات داشتند که غالبا فعالان ستادهای استانی ایشان بودند. محتوای جلسات را هم اگر دنبال کنید همین سخنانی بود که ایشان امروز در قالب متن قرائت کردند.

 

وی افزود: به نظرم نکاتی در متن ایشان است که جهت گیری آینده اش را نشان می دهد. من در چند مصاحبه ای که در قالب گزارش جمهور با ایشان داشتم به خصوص در آن گزارشی که به مسئله خس و خاشاک پرداخت از روی متن می خواند تا حاشیه های کمتر ایجاد شود. این روال از اواسط سال ۹۹ رویه شده است که از روی متن بخواند. امروز هم از روی متن خواند.

داوری گفت:‌ برخی نکات جمع بندی هایی بود که در ایام اخیر داشتیم. ایشان فروپاشی جمهوری اسلامی را نزدیک می بیند و فکت می دهد این انتخابات آخرین فرصت جمهوری اسلامی و وضع موجود امکان اصلاح ندارد. مشابه این حرفها را قبلا گفته اند اعضای شورای نگهبان به زودی محاکمه می شوند. سخنرانی ایشان یک وصیتنامه سیاسی بود.

وی گفت: او امروز خود را رسما از ساحت سیاسی جمهوری اسلامی خارج کرد. نکته ای که کمتر دیده شد افرادی بود که او را در فضای عمومی علی رغم تبلیغات فراوان همراهی کردند. فعالان نزدیک به او بسیار وسیع ثبت نام او را تبلیغ کردند اما صحنه ها را که می بینید، جمعیتی که او را همراهی کردند، حداکثر بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر است. این نشان می دهد آقای احمدی نژاد فقط از حاکمیت خارج نشد بلکه از جامعه کنشگران فعالی که می توانستند با او همراهی کردند، خارج شد.

این چهره سیاسی گفت:‌غالب افرادی که او را همراهی کردند در مجموعه های استانی او یا دفترش فعالیت می کنند. مطلقا توده مردم از ثبت نام او با یک کنش اجتماعی استقبال نکردند. او فکر می کرد با ثبت نام او، جمعیت ۱۰۰ هزار نفری مقابل وزارت کشور شکل می گیرد. اواز هر دو طرف متضرر شد. با گفتارش، نسبت خود را با حاکمیت برهم زد. با ترکیب کسانی که او راهمراهی کردند و شعارهای رادیکال دادند او پایگاه اجتماعی کنشگران فعال ندارد.

داوری تصریح کرد:‌ورود مرحوم آقای هاشمی در سال ۹۲ به وزارت کشور را در نظر بگیرید. یا آقای خاتمی که آسیب دیده است ولی اگر بخواهد برای ثبت نام بیاید و هوادارانش اجازه داشته باشند حضور پیدا کنند ۱۰-۱۵ هزار نفر جلوی وزارت کشور جمع می شوند. احمدی نژاد امروز یک بازنده مطلق بود. بعد از انتخابات در فضای سیاسی کشور کمرنگ و فید می شود.

مشاور سابق رئیس جمهور دولت های نهم و دهم تاکید کرد: ادبیات خاص او که امروز گفت روز جدیدی برای دنیاست، مدام تکرار می شود. از سال ۹۶ هر ۴ ماه یک بار از او شنیدم دنیا عوض می شود. این مسایل بیشتر درباره فضاسازی است و می خواهد بگوید تاریخ سیاسی ایران به دو دوره قبل و بعد از ثبت نام امروز او تقسیم می شود. طبیعی است با نوع ادبیاتی که دارد، او دو فکت مهم گفت.

اول اینکه گفت اگر تایید نشوم رای نمی دهم. این معنا دارد که به شورای نگهبان گفتند من را رد کن. ردشدن خود را قطعی می داند. اگر شورای نگهبان می خواست او را تایید کند، با این تهدید دیگر او را تایید نمی کند. خود را جای شورای نگهبان بگذارد یک نامزد شما را تهدید کند اگر من را تایید نکند چه می کنم.

موضوع بعدی اغتشاشات و آشوبهاست که گفت اگر اغتشاش و آشوبی اتفاق بیفتد کار امنیتی هاست. این یک تهدید است و سیگنالهایی را به برخی هواداران افراطی او می دهد. باید چاره ای اندیشیده شود که فضای انتخابات دچار مشکلات سال ۸۸ نشود.

داوری درباره حرف های احمدی نژاد درباره تکذیب تزریق واکسن فایزر کرونا گفت: درباره واکسن فایزر اطلاعیه ای منتشر شده است که فکت های عجیب و اشتباهات غلطی در آن است. از جمله تاریخ تولید واکسن فایزر و نظایر آن. فردا نامه ای سرگشاده به رئیس صدا و سیما منتشر می کنم. این قطعی است که او واکسن زده است. رفتار او در استفاده از ماسک را ببینید. در فضای سربسته و تجمع از ماسک استفاده نمی کند. این دلیلی است که او واکسن فایزر را تزریق کرده و بدن خود را ایمن می داند.

مطالب مشابه