جلیلی و رضایی باید به نفع رئیسی کنار بکشند

منبع: برترین ها

17

1400/3/6

10:46


سیاستمدار اصولگرا با اشاره به لیست منتشر شده احراز صلاحیت‌‌ شورای نگهبان به بررسی شرایط پیش رو در انتخابات پرداخت و جلیلی متوهم دانست و تاکید کرد که با توهم نمی‌شود کشور را اداره کرد.

ایلنا: احمد کریمی اصفهانی کنشگر سیاسی اصولگرا درباره لیست منتشر شده احراز صلاحیت‌های شورای نگهبان و رابطه آن با احتمال کاهش مشارکت اظهار داشت: مهم این است که ما بتوانیم حضور پررنگ خودمان را در انتخابات داشته باشیم و مردم به این دقت کنند که نظام ما به اندازه کافی دشمن دارد و هرچه حضور آنها کمتر باشد و کمتر در انتخابات مشارکت کنند، به همان نسبت دشمن جسورتر و بی‌حیاتر می‌شود؛ لذا باید حضور در انتخابات را به عنوان یک حرکت ملی ببینیم.

وی افزود: ممکن است افراد هر کدام با سلیقه‌ای وارد انتخابات شوند اما اصل بر این است که مردم حضور پیدا کنند. اگر به این موضوع توجه کنید که دشمنان از دشمنی خود نمی‌گذرند و برای اینکه بتوانیم پای میز مذاکره و مصالحه در جهان یک برگ برنده داشته باشیم باید حضور پررنگ مردم را داشته باشیم.

این سیاستمدار اصولگرا درباره اجماع جریان‌های اصولگرا روی کاندیداهای مثل رضایی و جلیلی که سابقه‌ای طولانی در این جریان دارند در مقابل رئیسی، گفت: نیروی ارزشی و کسی که از السابقون السابقون است، اگر بداند نسبت به او کسی ارجح‌ و بهتر می‌تواند کشور و نظام را اداره کند، طبیعی است که باید به نفع طرف مقابل کنار برود.

وی درباره اینکه آیا جلیلی و رضایی به نفع رئیسی کنار می‌روند، تاکید کرد:‌ بستگی دارد که چقدر ارزشی و منصف باشند. در اسلام این اصل وجود دارد که اگر کسی بهتر از دیگری بود باید آن سمت را به طرف مقابل بدهد؛ این بستگی به این دارد که این افراد چه مقدار می‌توانند به این موضوع دقت کنند.

کریمی اصفهانی در پاسخ به اینکه جلیلی تیم خودش را دولت در سایه می‌داند و می‌گوید که برای اداره کشور برنامه دارد، آیا این نامزدها می‌پذیرند که در دولت آقای رئیسی حضور داشته باشند و برنامه‌های خود را ارائه دهند، گفت: خیلی‌ها با توهم زندگی می‌کنند و با توهم نمی‌شود مملکت را گرداند؛ واقعیت چیز دیگری است و برخی در توهمات خودشان زندگی می‌کنند.

وی درباره میانجی‌گری رئیسی برای حضور لاریجانی و جهانگیری اظهار داشت: اگر این دو فرد در انتخابات حضور پیدا کنند، این حرف آقای رئیسی تحقق پیدا می‌کند، اگر حضور نیابند که پیدا نمی‌کند. در حال حاضر آنچه را که قانون گفته شورای نگهبان اعلام کرده است.

این کنشگر اصولگرا گفت: هر چقدر ما به آرامش فضای جامعه کمک کنیم، بهترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم و بهترین خدمت به اسلام، نظام و انقلاب است. کاندیداها به جای اینکه با هم مقابله کنند باید برنامه اعلام کنند؛ با برنامه می‌شود آرامش را ایجاد کرد و به کشور و جامعه التهاب وارد نکرد.

مطالب مشابه


تصویری