بهبودیافتگان کرونا مراقب ریزش شدید مو باشند

منبع: برترین ها

40

1400/3/6

11:17


رییس انجمن متخصصان داخلی ایران معتقد است که بهبودیافتگان کرونا که هنوز سرفه می‌کنند یا با ریزش شدید مو مواجه هستند، ممکن است هنوز مقادیری از عفونت ناشی از کرونا در بدن آنها باقی‌مانده باشد.

ایرنا نوشت: رییس انجمن متخصصان داخلی ایران معتقد است که بهبودیافتگان کرونا که هنوز سرفه می‌کنند یا با ریزش شدید مو مواجه هستند، ممکن است هنوز مقادیری از عفونت ناشی از کرونا در بدن آنها باقی‌مانده باشد.

دکتر ایرج خسرونیا روز پنجشنبه اظهار داشت: ادامه داشتن سرفه های خشک و ریزش مو به رغم بهبودی به ظاهر کامل مبتلایان به کرونا، به رغم منفی شدن نتیجه تست کرونا نشان از وجود برخی عفونت‌ها یا آثار به جای مانده از ویروس کرونا در بدن دارد.

بهبودیافتگان کرونا مراقب ریزش شدید مو باشند

وی با تاکید بر اینکه افراد سالم و حتی بهبودیافتگان بیماری کرونا باید تا زمان ریشه کنی این ویروس با رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک مراقب سلامت خود باشند، گفت: آثار به جای مانده از ویروس کرونا که معمولا با ادامه سرفه های خشک، ریزش مو و غیره خود را در بدن افراد بهبودیافته نشان می دهد، حاکی از عدم ریشه کنی این بیماری به صورت کامل در بیماران است.

خسرونیا اظهار داشت: بهبودیافتگان بیماری کرونا در صورت ادامه روند بیماری باید این مهم را جدی بگیرند زیرا احتمال درگیری دوباره به کرونا پس از گذشت چند ماه ، دور از انتظار نیست.

این پزشک متخصص داخلی با بیان اینکه استفاده از واکسن کرونا پرهیز غذایی خاصی ندارد، ادامه داد: مردم سعی کنند پس و پیش از ترزیق واکسن کرونا از داروهای دارای مسکن استفاده نکنند اما در صورت نیاز حتما باید با نظر پزشک متخصص خود داروهای مورد نیاز را مصرف کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو