اکران فیلم پرستاره وس اندرسون در جشنواره کن/ کدان بازیگران ردی فرش قرمز می‌روند؟

منبع: ایران آرت

92

1400/3/6

11:57


انتظار می‌رود خود اندرسون با همراهی چند تن از بازیگرانش در جشنواره حاضر باشند و ردی فرش قرمز بروند. بنسیو دل‌تورو، تیلدا سوینتون، سیرشا رونان ، آدرین برودی، بیل موری و تیموتی شالامی بازیگران فیلم او هستند.

ایران آرت: «گزارش فرانسوی» از جمله فیلم‌هایی است که در بخش مسابقه جشنواره کن امسال حضور خواهد داشت. سرچ‌لایت هنوز تاریخ اکران عمومی این فیلم را اعلام نکرده و انتظار می‌رود دیزنی اواخر امسال فیلم را راهی سینماها کند.

جشنواره کن ۲۰۲۱ از ۶ جولای کارش را با اکران فیلم «آنت» ساخته لئوس کاراکس شروع می‌کند و ریاست هایت داوران را نیز اسپایک لی برعهده خواهد داشت.

«گزارش فرانسوی» از فیلم‌هایی بود که برای بخش رقابتی جشنواره کن سال پیش انتخاب شد و پس از آن قرار بود در فصل تابستان راهی سینماها شود. اما نمایش این فیلم مانند بسیاری از فیلم‌های دیگر به دلیل پاندمی چند بار به تعویق افتاد. اکنون انتظار می‌رود این فیلم در پاییز امسال راهی سینماها شود.

به گزارش مهر، «گزارش فرانسوی» دهمین فیلم وس اندرسون است و بنسیو دل‌تورو، تیلدا سوینتون، سیرشا رونان ، آدرین برودی، بیل موری و تیموتی شالامی بازیگران آن هستند. هنوز روشن نیست چند تن از ستارگان حاضر در این فیلم در جشنواره فیلم کن و برای اکران فیلم حضور یابند. در هر حال انتظار می‌رود خود اندرسون با همراهی چند تن از بازیگرانش در جشنواره حاضر باشند. بیش از همه احتمال حضور تیلدا سوینتون در جشنواره می‌رود زیرا وی بازیگر فیلم دیگری با عنوان «خاطرات» ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول است که گفته شده از دیگر فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی است.

«گزارش فرانسوی» که اولین فیلم اندرسون پس از «هتل بزرگ بوداپست» است در انگلوم فرانسه ساخته شده و از آن به عنوان نامه‌ای عاشقانه در وصف روزنامه‌نگاری یاد شده است. این فیلم در یک شهر داستانی فرانسه می‌گذرد و دربرگیرنده مجموعه‌ای از روایت‌هاست.

اندرسون از چهره‌هایی نیست که همیشه در کن حضور داشته باشد؛ اما سال ۲۰۱۲ با فیلم «قلمروی طلوع ماه» در این جشنواره حاضر بود و با اقبال وسیعی هم روبه‌رو شد. وی پس از آن در سال ۲۰۱۴ «هتل بزرگ بوداپست» را ساخت. «جزیره سگ‌ها» از دیگر فیلم های وی پس از «هتل بزرگ بوداپست» است که به صورت انیمیشن ساخته شد.

در حالی که تاکنون فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره کن ۲۰۲۱ اعلام نشده، سخنگوی کن هنوز حضور این فیلم در جشنواره را تایید نکرده است.

 

مطالب مشابه


تصویری