دستور بایدن: منشا ویروس کرونا را پیدا کنید

منبع: برترین ها

39

1400/3/6

12:00


جو بایدن رییس جمهوری آمریکا به رغم اعلام سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس (اسفند ۹۹) مبنی بر اینکه منشا ویروس کرونا حیوانی بوده است، دستور تسریع در روند تحقیقات در مورد منشا ویروس کرونا را صادر کرد.

ایرنا: جو بایدن رییس جمهوری آمریکا به رغم اعلام سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس (اسفند ۹۹) مبنی بر اینکه منشا ویروس کرونا حیوانی بوده است، دستور تسریع در روند تحقیقات در مورد منشا ویروس کرونا را صادر کرد.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، بایدن به جامعه اطلاعاتی آمریکا دستور داد تا اقدام های خود را در زمینه تحقیقات برای تشخیص منشا ویروس کرونا دو چندان کنند.

رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که جامعه اطلاعاتی یک گزارش اوایل این ماه در اختیار وی قرار داده که نشان می دهد اختلاف نظر بر سر منشا ویروس همه گیر کرونا وجود دارد.

بایدن تایید کرد که دو عنصر جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد به منشا حیوانی این ویروس است درحالیکه یک عنصر دیگر اطلاعاتی به آزمایشگاهی بودن آن باور دارد.

به گفته وی، اکثر عناصر اطلاعاتی معتقد هستند که اطلاعات کافی برای ارزیابی اینکه احتمال کدام فرضیه بیشتر است، وجود ندارد.

گزارش مشترکی که در ماه مارس توسط سازمان بهداشت جهانی و دانشمندان چینی منتشر شد به این نتیجه رسید که ویروس احتمالا از خفاش‌ها به گونه دیگری از جانور و سپس به انسان منتقل شده و انتقال آن از آزمایشگاه بسیار بعید است.

سخنگوی کاخ سفید از گفتن اینکه کدام عنصر اطلاعاتی آمریکا معتقد به آزمایشگاهی بودن این ویروس است، خودداری کرد.

رییس جمهوری آمریکا از جیک سالیوان مشاور امنیت ملی خود در ماه مارس خواسته بود تا گزارشی را در مورد منبع ویروس کرونا آماده کند و روز چهارشنبه اعلام کرد که درخواست یک گزارش در عرض ۹۰ روز آینده را داده است.

بیانیه بایدن نشان می دهد که واشنگتن همچنان اصرار دارد منشا ویروس کرونا آزمایشگاهی است و برگرفته از خفاش. مقامات درمانی آمریکا نیز بارها این ادعا را بعید دانستند.

مطالب مشابه


تصویری