فقر شدید 47 میلیون زن و دختر به دلیل کویید 19

6

1400/4/20

13:20


فقر شدید 47 میلیون زن و دختر به دلیل کویید 19

سلامت نیوز: دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جمعیت، 11 جولای 2021 برابر با 20 تیرماه جاری گفت: کووید، 47 میلیون زن و دختر را به فقر شدید خواهد کشاند و تعداد زیادی از دختران دورمانده از مدرسه، ممکن است دیگر به آنجا باز نگردند.

به گزارش سلامت نیوز متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

همه گیری کووید-19 به تلاش برای از پا درآوردن جهان مان ادامه می دهد و به نقطه های عطف ناخوشایند، یکی پس از دیگری دست پیدا می کند. علاوه بر میلیون ها نفر که به صورت غم انگیزی جان شان را از دست دادند، زیان هایی نیز وجود دارند که کمتر قابل مشاهده هستند: افزایش هولناک خشونت خانگی به خاطر این که زنان مجبور شده اند با فردی که آنان را آزار می دهد، تنها باشند؛ زایشگاه های خالی به خاطر این که زنان مادر شدن را به تاخیر انداخته اند؛ و حاملگی های ناخواسته به دلیل دسترسی محدود به خدمات پیشگیری از بارداری.

برآورد اخیرمان حاکی از آن است که کووید، 47 میلیون زن و دختر را به فقر شدید خواهد کشاند. تعداد زیادی از دختران دورمانده از مدرسه، ممکن است دیگر به آنجا باز نگردند.

در هر گوشه از جهان، شاهد بازگشت از دستاورد هایی هستیم که به سختی کسب شده بودند، همچنین شاهد تحلیل رفتن حقوق، انتخاب ها و اختیارات باروری زنان هستیم. با شروع همه گیری، منابع خدمات بهداشت باروری و بهداشت جنسی برای موارد دیگر هزینه می شوند.

این شکاف ها در دسترسی به حقوق سلامت غیر قابل قبول است. زنان نمی توانند در این مبارزه تنها باشند.

همانطور که روز جهانی جمعیت را گرامی می داریم، بیایید متعهد شویم تا از حقوق بهداشت باروری برای همه و در هر کجا اطمینان حاصل کنیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو