سفر خانوادگی شان پن به کن و چهار دقیقه تشویق ایستاده برای «روز پرچم»

7

1400/4/20

15:25


پنج سال پس از شنیدن صدای اعتراض و انتقاد شدید تماشاگران و منتقدان، شان پن همراه فرزندانش دیلن فرانسس و هاپر با تازه‌ترین تجربه کارگردانی خود «روز پرچم» به بخش مسابقه کن آمد و بسیار تمجید شد.

سفر خانوادگی شان پن به کن و چهار دقیقه تشویق ایستاده برای «روز پرچم»

گروه سینمایی هنرآنلاین: پس از نخستین نمایش «روز پرچم» در کاخ جشنواره کن در شامگاه شنبه، حاضران در سالن چهار دقیقه پیاپی سر پا ایستادند و کارگردان، بازیگران و گروه تولید این پروژه آمریکایی را تشویق کردند. شان پن هم در واکنش به این استقبال گفت: «به این بازیگران، این گروه، این تماشاگران به ویژه این دختر از شما سپاسگزارم.» هاپر، برادر جوان‌تر دیلن هم در «روز پرچم» ایفای نقش کرده است.

فیلم بر اساس کتاب خاطره‌های شخصیتی به نام جنیفر ووگل ساخته شده و داستان پدر او جان را روایت می‌کند که یک سارق حرفه‌ای بانک است. پن علاوه بر نشستن روی صندلی کارگردانی نقش جان ووگل را هم ایفا کرده و به دلیل اینکه روز تولد او ۱۴ ژوئن است، فیلم را «روز پرچم» نام نهاده‌اند. در ایالات متحده چهاردهمین روز ششمین ماه سال روز پرچم نامگذاری شده که به یادبود سالروز تصویب پرچم آمریکا جشن گرفته و گرامی داشته می‌شود.

با وجود استقبال نسبی تماشاگران و منتقدان از فیلم پن، حوصله برخی تماشاگران از ضرباهنگ بسیار کند یک ساعت پایانی سر رفته بود و عده‌ای هم در اعتراض به آن از سالن سینما بیرون رفتند. یکی از تماشاگران «روز پرچم» را فیلمی وحشتناک توصیف کرد و گروهی دیگر آشکارا آن را نپسندیدند. شان پن پیش‌تر گفته بود نقش جنیفر را برای دخترش دیلن نوشته و البته از حضور دنی مودر، همسر جولیا رابرتس روی صندلی مدیریت فیلمبرداری بهره برده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو