پنتاگون: اوضاع افغانستان را با نگرانی دنبال می‌کنیم

منبع: برترین ها

7

1400/4/20

23:50


سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به دنبال پیشروی طالبان و تصرف برخی مناطق در روزهای اخیر اعلام کرد که اوضاع افغانستان را با نگرانی عمیق دنبال می کنیم.

ایرنا: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به دنبال پیشروی طالبان و تصرف برخی مناطق در روزهای اخیر اعلام کرد که اوضاع افغانستان را با نگرانی عمیق دنبال می کنیم.

جان کربی در گفت و گو با شبکه فاکس نیوز گفت: ما مطمئناً با نگرانی عمیق وخامت اوضاع امنیتی و خشونتی که البته بسیار زیاد است و پیشروی طالبان را زیر نظر داریم.

پنتاگون: اوضاع افغانستان را با نگرانی دنبال می‌کنیم

وی در ادامه افزود: ایالات متحده از شرکای خود می خواهد تا از توانایی های خود استفاده کنند.

سخنگوی پنتاگون خاطر نشان کرد ما معتقدیم که آنها (افغانستان) می دانند چگونه از کشورشان دفاع کنند.

کربی اظهار کرد که ظرفیت ها و توانایی های افغانستان از جمله نیروی هوایی بسیار توانمند و نیروهای ویژه می تواند به دفاع از کشور در برابر تجدید قوا طالبان کمک کند.

درحالی سخنگوی پنتاگون از وخیم شدن اوضاع امنیتی افغانستان ابراز نگرانی می کند که نظامیان آمریکایی پس از ۲۰ سال حضور و اشغال افغانستان به بهانه جنگ علیه تروریسم، به سرعت درحال ترک این کشور هستند.

آمریکا که ۱۵ مهرماه ۱۳۸۰ با دست آویز قرار دادن حمله به برج های دوقلو در منهتن نیویورک و جنگ علیه تروریسم برای سرنگونی طالبان به افغانستان حمله برد، پس از ۲۰ سال حضور و اشغال نظامی با ایجاد نا امنی اکنون درحال فرار از خاک افغانستان است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو