در نظرسنجی جدید، ترامپ، بایدن را شکست داد

منبع: برترین ها

48

1400/6/30

00:14


آخرین نظرسنجی‌ها در ایالات متحده نشان داد که شهروندان این کشور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق و اعضای دولت او را بهتر از دولت کنونی آمریکا می‌دانند.

خبرگزاری فارس: نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و معاونان و وزرای وی از اقبال عمومی پائین‌تری در قیاس با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق و اعضای دولت او برخوردارند.

به نوشته وبگاه «هیل» ۴۸ درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی مشترک «هاروارد،هریس» که نتایج آن دوشنبه منتشر شد، می‌گویند که «نظر مثبتی» نسبت به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا دارند در حالی که ۴۶ درصد می‌گویند نظر مثبتی به «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا دارند.

در نظرسنجی جدید، ترامپ، بایدن را شکست داد

۴۹ درصد حاضران در این نظرسنجی اظهار کردند که دیدگاه «نامطلوبی» نسبت به بایدن دارند، در حالی که این رقم برای ترامپ ۴۷ درصد است.

بایدن بارها ازلحاظ میزان مطلوبیت از ترامپ در ماه‌های اولیه ریاست جمهوری خود پیشی گرفت، اما بحران‌های متعدد، از جمله افزایش موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در ماه‌های اخیر و خروج آشفته نیروهای آمریکایی از افغانستان به تصورات عمومی از بایدن به شدت لطمه زده است.

اکنون این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان می‌گویند که ترامپ رئیس جمهور بهتری از بایدن بود.

آخرین نظرسنجی مشترک هاروارد، هریس نشان می‌دهد که ۴۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی می‌گویند که کار بایدن در کاخ سفید را تایید می‌کنند، در حالی که ۵۰ درصد با این مورد موافق نیستند.

این نظرسنجی نشان داد که معاونان و برخی وزرای بایدن نیز چندان با اقبال جمعی مواجه نیستند به طوریکه ۵۵ درصد از شرکت کنندگان دراین نظرسنجی می‌گویند که «مایک پنس» معاون رئیس جمهور ترامپ بهتراز جانشین خود «کامالا هریس» بود.

این دیدگاه در مورد «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز صادق است و ۶۳ درصد بر این باورند که «مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق بهتر از بلینکن است.

نتایج نظر سنجی موسسه «راسموسن» نیز نشان داد که ۷۰ درصد شهروندان آمریکایی خروج از افغانستان را «تحقیر ملی» می‌دانند.

نظرسنجی این موسسه معتبر نشان داد که ۵۱ درصد از شهروندان آمریکایی «به شدت» موافق گزینه تحقیر شدن آمریکا در خروج از افغانستان هستند، در حالیکه ۵۶ درصد از دموکرات‌ها بر این باورند که نحوه خروج آمریکا از افغانستان «شرم آور» بود.

در این نظرسنجی آمده است که خروج از افغانستان یک تحقیر ملی است و جو بایدن هزاران آمریکایی را در افغانستان تنها گذاشت تا از خود دفاع کنند.

مطالب مشابه