فولکس الکتریکی جدید با سینمای خانگی!

منبع: برترین ها

29

1400/6/30

15:35


این هفته در جهان خودرو؛ ماشین‌ کوچک الکتریکی آینده فولکس‌واگن، اولین مدل از سری جدید ماشین‌های الکتریکی رنو و نسل جدید مدل‌های اسمارت که با همکاری آلمان و چین ساخته می‌شود.

بی بی سی: این هفته در جهان خودرو؛ ماشین‌ کوچک الکتریکی آینده فولکس‌واگن، اولین مدل از سری جدید ماشین‌های الکتریکی رنو و نسل جدید مدل‌های اسمارت که با همکاری آلمان و چین ساخته می‌شود.

فولکس‌واگن در نمایشگاه مونیخ از کانسپتی رونمایی کرد که قرار است مبنای یکی از مهم‌ترین مدل‌های این کارخانه باشد. کانسپت آی‌دی‌ لایف‌ (ID Life) یک شاسی‌بلند کوچک الکتریکی است که فولکس‌واگن می‌گوید براساس آن سال ۲۰۲۵ یک مدل ارزان‌قیمت می‌سازد.

فولکس الکتریکی جدید با سینمای خانگی!

آی‌دی‌ لایف بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که فولکس‌واگن تاکنون سه مدل الکتریکی با آن ساخته است. این پلتفرم برای ماشین‌های کوچک‌تر تغییر داده شده و موتور در جلو است. فولکس‌واگن می‌گوید ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت کند.

صندلی‌ها و داشبورد از بازیافت بطری‌های پلاستیکی و تی‌شرت‌ ساخته شده است. اتاق ماشین بسیار ساده است و نمایشگری ندارد. در عوض جایی برای گذاشتن تلفن همراه در نظر گرفته شده تا با آن اطلاعات به راننده نمایش داده شود.

امکان جالب آی‌دی‌ لایف یک کنسول بازی‌های ویدیویی است. بازی یا فیلم‌ سینمایی با یک پروژکتور بر روی پرده‌ای روی شیشه جلو نمایش داده می‌شود.

فولکس الکتریکی جدید با سینمای خانگی!

با خواباندن صندلی‌های جلو، جای زیادی برای نشستن باز می‌شود که سرنشینان می‌توانند به راحتی پاهای خود را دراز کنند و از تماشای فیلم یا بازی لذت ببرند. فولکس‌واگن می‌گوید این آپشن را با اندکی تفاوت در مدل نهایی ارائه خواهد کرد.

آی‌دی لایف مانیفست فولکس‌واگن برای ماشین‌های الکتریکی ارزان است. فولکس‌واگن می‌گوید قیمت پایه این مدل ۲۰ هزار یورو (۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار) است. کارخانه آلمانی می‌خواهد تا ده سال آینده به بزرگ‌ترین خودروساز الکتریکی جهان تبدیل شود و امیدوار است آی‌دی لایف بتواند با این قیمت میلیون‌ها خریدار را به خود جلب کند.

فولکس الکتریکی جدید با سینمای خانگی!

علاوه بر فولکس‌واگن، شرکت‌های سئات و اشکودا، دو عضو دیگر گروه فولکس‌واگن هم مدل‌هایی بر اساس پلتفرم آی‌دی لایف خواهند ساخت.

مطالب مشابه