این واکسن در برابر بیماری‌های جدی بسیار موثر است

11

1400/7/3

11:57


تزریق واکسن سینوواک (Sinovac) در برابر دیبیماری های ج بسیار موثر است.

این واکسن در برابر بیماری‌های جدی بسیار موثر است

به گزارش بهداشت نیوز، نتایج یک مطالعه بزرگ و واقعی در مالزی نشان داد، واکسن کووید ۱۹ شرکت زیست‌فناوری سینوواک (Sinovac) در برابر دیبیماری های ج بسیار موثر است.

شرکت سینوواک واکسن کرونا ابداعی خود را ابتدای تیر ماه سال جاری بعد از آخرین مرحله از آزمایش های انسانی و پیش از عرضه محک زد. این شرکت داروسازی همان زمان اعلام کرده بود واکسن آزمایشی که برای بیماری کووید-۱۹ توسعه داده‌ است، سبب ایجاد ایمنی در بدن بیماران مبتلا به این بیماری شده و ایمن است .داده‌های اولیه حاکی از آن بود که این واکسن می‌تواند از افراد در برابر ابتلا به کرونا محافظت کند.

مقامات بهداشتی مالزی به خبرنگاران گفتند، این مطالعه که توسط دولت مالزی انجام شد نشان داد که تنها ۰.۰۱۱ درصد از حدود ۷.۲ میلیون دریافت کننده واکسن سینوواک در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) برای عفونت کووید ۱۹ نیاز به درمان دارند.

مدیر موسسه تحقیقات بالینی که این مطالعه را انجام داده گفت، واکسیناسیون-صرف نظر از مارک تجاری آن خطر بستری شدن در مراقبت‌های ویژه را تا ۸۳ درصد و خطر مرگ را کاهش داده است.

کاهش خطر ۸۳ درصدی نیاز به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه درصد بر اساس نتایج یک مطالعه کوچکتر که شامل ۱.۲۶ میلیون نفر بود به دست آمده است.

مالزی ۵۸.۷ درصد از جمعیت ۳۲ میلیونی خود را کاملاً واکسینه کرده و حداقل یک دز  واکسن را برای ۶۸.۸ درصد جمعیت تزریق کرده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو