دلایل عجیب ضد واکسن‌ها در ایران

منبع: برترین ها

9

1400/7/3

13:00


درست است واکسن زدن یک تصمیم شخصی است. زوری نیست و کسی نمی تواند فرد دیگری را زور کند تا واکسن بزند؛ حتی نهادهای قهریه؛ البته فعلا.

مهدی بذرافکن در خبرآنلاین نوشت: درست است واکسن زدن یک تصمیم شخصی است. زوری نیست و کسی نمی تواند فرد دیگری را زور کند تا واکسن بزند؛ حتی نهادهای قهریه؛ البته فعلا.

اما با توجه به شیوع کرونا و این که با یک بیماری عجیب و غریب مواجهیم طبق اعلام برترین محققان و پزشکان دنیا یکی از راه های ریشه کنی کرونا تزریق واکسن است.
این مطلب را به جهت حساسیت موضوع و نیاز جامعه و دریافت نظرات مختلف، قبل از انتشار در خبرآنلاین در پیج شخصی ام در اینستاگرام منتشر کردم تا با نظرات کاربران (که برخی پزشک و بعضی روان شناس و... هستند) هم در این رابطه آشنا و یادداشتم را با کمک آنها کامل تر کنم.

1-آنهایی که می ترسند

این افراد جان دوست هستند. یعنی حاضرند در اثر کرونا بمیرند اما واکسن نزنند! می گویند واکسن بزنیم دو سال دیگر می میریم. می گویند واکسن توطئه غرب است برای لت و پار کردن کشورهای جهان سوم و از این حرف ها.
این افراد در سایر امور زندگی هم همینطور محتاط هستند و معمولا به موفقیتی نمی رسند.

2- اعتماد ندارند

یک عده هم از ترس و رعبی که در جامعه حاکم شده که مثلا فلان شخص با این که واکسن زده ولی کرونا گرفته ، فوت شده و... از تزریق واکسن امتناع می کنند.

عده ای هم بیمار هستند به همین دلیل می ترسند واکسن بزنند . این دسته فکر می کنند علائم خفته درونشان نمایان می شود و وضعیت حادتری پیدا می کنند.

3- توهم توطئه!

کسانی که توهم توطئه دارند و همیشه وفکر می کنند نقشه ای برای نابودی آنها در حال طراحی است.
افراد متوهم یا افراد خود بزرگ بین، توهم این را دارند که برای آنها هیچ اتفاقی نمی افتد و قدرت جسمی و بدنی آنها بالاتر از این حرف هاست که دچار کرونا شوند!

4-منتظر نتیجه دیگران هستند!

کسانی که منتظرند ببینند بقیه که واکسن زده اند دچار چه عاقبتی می شوند. منتظرند مثلا چند ماه که گذشت و اتفاقی برای تزریق کنندگان واکسن روی نداد آنها هم بروند و واکسن بزنند!

5-لوس ها!

این افراد ممکن است در هر خانواده ای باشند و شما هم بشناسیدشان. این گونه هستند که برای هر کاری باید بارها و بارها و بارها به آنها یادآوری کرد.

مثلا اگر مریض شدند دوست دارند به پزشک مراجعه کنند اما دوست دارند دیگران مدام به آنها بگویند:« عزیزم؛ قربونت برم، فدات بشم برو دکتر» و..

این ها در نهایت واکسن می زنند قلبا هم دوست دارند واکسن بزنند اما منتظر التماس اطرافیانشان هستند تا به التماس آنان مشرف به واکسن زدن باشند.

6-دیده شدن

این ها افرادی هستند که در جامعه امروزی فرصت دیده شدن بهشان داده نشده و دنبال فرصتی هستند تا خودی نشان دهند. مثلا اگر موتور دارند در خیابان تک چرخ بزنند و ژانگولربازی دربیاورند.

این ها واکسن نمی زنند. بدون ماسک در خیابان و جمع دوستان و آشنایان ظاهر می شوند تا با دیگران متفاوت باشند و بقیه آنها را با انگشت نشان دهند که:« ببین این بنده خدا نه ماسک زده واکسن هم شنیدم نزده اما کرونا نمی گیرد! عجب موجود عجیبی است».

این البته فقط در خیال این افراد هست وگرنه اطرافیان در دلشان همه لعن و نفرینشان می کنند و بدوبیراه می گویند!

7-نداشتن قدرت تصمیم گیری

یک دسته هم هستند دوست دارند واکسن بزنند اما بین واکسن های موجود قادر به تشخیص بهترین-از نظر خودشان-نیستند و مدام از این و آن سوال می کنند که آسترازنکا بهتر است یا سینوفارم، اسپوتینگ بهتر است یا برکت یا….

8- 30درصدی ها!

افرادی هم هستند که فکر می کنند اگر ۷۰ درصد جامعه واکسن بزنند کفایت می کند. پس آنها می توانند در ۳۰ درصد بقیه قرار بگیرند و واکسن نزنند.

9-شما چه نظری دارید؟

اگر شما هم نظری جدای از موارد ارایه شده دارید لطفا بنویسید. ممنونم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو