چرا واردات واکسن توسط بخش خصوصی انجام نشد؟

5

1400/7/3

21:15


رییس اتحادیه واردکنندگان دارو به بیان توضیحاتی در خصوص واردات واکسن توسط بخش خصوصی پرداخت.

چرا واردات واکسن توسط بخش خصوصی انجام نشد؟

به گزارش بهداشت نیوز، ناصر ریاحی در خصوص واردات واکسن توسط بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی برای کمک به مردم و به طور اخص کمک به فعالان اقتصادی و نیروهایشان قصد واردات واکسن را داشت که با موانع بسیاری بر سراهش مواجه شد.

وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون واردات واکسن توسط دولت به سرعت در حال انجام است و با حداکثر ظرفیت موجود به مردم تزریق می‌شود، ادامه داد: ما برای ایفای مسئولیت اجتماعی خود قصد انجام چنین کاری را داشتیم، اما در حال حاضر که دست دولت برای واردات واکسن باز است، دیگری لزومی به حضور ما نیست.

رییس اتحادیه واردکنندگان دارو افزود: همچنان شرکت‌های دارویی که در زمینه واکسن هم فعالیت می‌کنند، در این خصوص به دولت کمک می‌کنند و در واقع هم اکنون ماموریتی نداریم اگر چه یکی از ماموریت‌های ما تقریبا به انتها رسیده بود، اما از واردات شخصی منصرف شدیم و اطلاعاتش را در اختیار دولت قرار دادیم که اگر تمایل دارد از آن استفاده کند و چنانچه مقدار واکسن در قرار داد‌هایی که بسته است، کفایت می‌کند منتفی شود.

رییس اتحادیه واردکنندگان دارو در پاسخ به این سوال که آیا بخش خصوصی واکسن فایزر هم وارد نمی کند، متذکر شد: نمایندگی‌های فایزر و جانسون اند جانسون به صورت مستقیم با وزارت بهداشت در ارتباط هستند و قرارداد می بندند.

منبع: میزان

مطالب مشابه


تصویری