شقایق دهقان: من و مهراب قاسم خانی دو سال است جدا شدیم

124

1400/7/7

17:01


شقایق دهقان با حضور در برنامه «کافه آپارات» درمورد موضوعاتی مثل سریال «قبله عالم»، سانسور در صدا و سیما و زندگی خود با مهراب قاسم خانی صحبت کرد.

شقایق دهقان: من و مهراب قاسم خانی دو سال است جدا شدیم

یک ساعت پیش
شقایق دهقان با حضور در برنامه «کافه آپارات» درمورد موضوعاتی مثل سریال «قبله عالم»، سانسور در صدا و سیما و زندگی خود با مهراب قاسم خانی صحبت کرد.

شقایق دهقان: من و مهراب قاسم خانی دو سال است جدا شدیم

به گزارش سلام سینما، شقایق دهقان، که این روزها با سریال کمدی «قبله عالم» در شبکه نمایش خانگی دیده می‌شود، مهمان فریدون جیرانی در برنامه کافه آپارات بود. 
در هفتاد و یکمین برنامه کافه آپارات فریدون جیرانی با بازیگر نقش «مهدعلیا» در سریال «قبله عالم» به گفت‌وگو نشست و در مورد این سریال و سانسور در سریال‌های تلویزیون با شقایق دهان صحبت کرد.

چرا شقایق دهقان بازی در «قبله عالم» را پذیرفت؟

شقایق دهقان در مورد نقش «مهدعلیا» و دلیل پذیرفتن آن گفت: مهدعلیا برای هر بازیگری نقش جذابی است و اصولا چالش برانگیز است.

دوره حکومت ناصرالدین شاه با توجه به 50 سال سلطنت، ترور و حتی 85 همسر شاه بسیار جذاب و پرحاشیه است.

مهدعلیا هم بخشی از این تاریخ است. او زنی جاه‌طلب بوده که سابقه 40 روز حکومت را دارد که در طول تاریخ ایران بی‌سابقه بوده است. 
وی ادامه داد: آنچه شما می‌بینید، 20 درصد آن چیزی که من دوست داشتم اتفاق بیفتد. من به شدت به تمرین قبل از آغاز کار معتقد هستم.

در سریال‌های آپارتمانی و 90 قسمتی به دلیل داستان‌های جداگانه هر قسمت، بازیگر کم جا می‌افتد و بازی‌اش از قسمت اول تا قسمت آخر زمین تا آسمان قرق می‌کند اما در سریال‌های 15 قسمتی ما احتیاج به تمرین و دورخوانی داریم. 

شقایق دهقان و هادی کاظمی در سریال «قبله عالم»

عکس شقایق دهقان در نقش مهدعلیا - صحبت های شقایق دهقان درباره سانسور

بازیگر نقش «مهدعلیا» در سریال «قبله عالم» افزود: فیلنامه این سریال را خیلی دوست داشتم و با حامد محمدی خیلی سروکله زدیم.

راستش را بخواهید اگر اختیار این نقش دست من بود  تصویر دیگری از او در می‌آوردم. البته محمدی تاریخ را دستکاری کرده بود و فرصتی هم برای نشان دادن جنبه‌های این کارکتر نبود. حتما می‌دانید که سال‌ها قبل از ترور شاه مهدعلیا فوت کرده بود ولی ما الان می‌بینم که او زنده است. 
دهقان خاطر نشان کرد: من دوست داشتم با سواد بودن او را نشان بدهیم به همان اندازه که بی‌بندوباری او را به تصویر می‌کشیم.

توضیحات شقایق دهقان درباره سانسور در نمایش خانگی و صدا و سیما

این بازیگر سینما و تلویزیون در مورد سانسور نقشش در «قبله عالم» گفت: مهدعلیا به شدت سانسور شد که البته با توجه به تجربه من در صداوسیما قابل حدس بود. آقای جیرانی؛ من با سانسور بزرگ شدم. البته بگویم چنین نقشی را اصلا نمی‌شود در تلویزیون بازی کرد. 
وی ادامه داد: چیزی که تا الان پخش شده است با سانسور بوده است. تقریبا تمام قسمت‌هایی که شاه با همراهانش وارد عصر جدید می‌شوند سانسور شده است و امیدوارم ادامه این سریال پخش شود. خیلی روابط کارکترها و نقدها و شوخی‌های سیاسی و به مذاق دوستان خوش نیامده است.

بازیگر سریال «پاورچین» همچنین در مورد سانسور در تلویزیون گفت: در تلویزیون که ممیزی‌های عجیبی داشتیم. ما به عنوان خانم حق داشتیم تنها سه رنگ طوسی، مشکی و قهوه‌ای بپوشیم.

لباس‌ها حتما باید گشاد و تیره می‌‎بودند. آرایش که اصلا نبود و حتی رنگ لب‌ها را هم می‌گرفتند. خانم و آقا حق نداشتند روی یک مبل دو نفره بنشینند. 
وی افزود: سیاست‌های تلویزیون در مورد سانسور، شبکه به شبکه و مدیر به مدیر فرق می‌کند. جالب است بدانید که هرچه کار بیشتر دیده شود، سانسورهای آن هم بیشتر است. مدیران تلویزیون به خاطر انکه مواخذه نشوند، دچار خودسانسوری می‌شوند. 
دهقان ادامه داد: البته مدیری مثل آقای پورمحمدی هم وجود داشت که برای ما مثل پدر بود و ما برای سانسورها در «پاورچین» دست به دامن او می‌شدیم.


بازیگر نقش «مهدعلیا» در مورد محل به دنیا آمدنش گفت: من آلمان به دنیا آمده‌ام و شناسنامه آلمانی دارم. انقلاب که شد مادرم گفت همه چی خوب شده و باید برگردیم به کشورمان خدمت کنیم. 
این بازیگر سینما و تلویزیون در مورد زندگی با مهراب قاسم‌خانی گفت: ما دو سال است که از هم جدا شدیم و دیگر با هم زندگی نمی‌کنیم.

مطالب مشابه