معرفی بازی ایرانی لوتی‌ها | نبرد لوتی و نالوتی!

معرفی بازی ایرانی لوتی‌ها | نبرد لوتی و نالوتی!


منبع: فوت و فن

4

1400/7/21

11:19


معرفی بازی ایرانی لوتی‌ها | نبرد لوتی و نالوتی!

اگر از آن دسته افرادی باشید که سابقه طولانی در تجربه بازی‌های کامپیوتری دارند، حتما شورش در شهر یا Streets Of Rage را برروی کنسول سگا بخاطر دارید. پیشروی در بازی بدین گونه بود که می‌بایست در فضایی دو بعدی و با حرکت در تمام صفحه به زد و خورد با دشمنان می‌پرداختید و جلو می‌رفتید. حال، سال‌ها پس از گذشت دوران کنسول‌هایی همچون سگا و بازی‌هایی همچون شورش در شهر، شاهد عرضه لوتی‌ها برروی سیستم عامل اندروید هستیم که با فضایی متفاوت یادآور خاطرات خوش گذشته برای شما خواهد بود.

درواقع لوتی‌ها یک فلش‌بک به دوان قدیم و یادآور خاطرات فیلم‌ها و رسم و رسوم قدیمی حاکم بر محله‌های شهرها یا مناطق مختلف است، شما می‌بایست در نقش یک لوتی با نالوتی‌ها که حکم دشمنان بازی را دارند وارد دعوا شده و با استفاده از مشت و لگد خیابان‌های بازی را گز کنید تا به پایان مرحله برسید. لوتی‌ها دارای داستان خاصی نیست، اما این موضوع هیچ لطمه‌ای به تجربه بازی وارد نمی‌کند چرا که دیگر المان‌های موجود در گیم‌پلی و ظاهر بازی نقش پررنگ‌تری برای جذب مخاطب ایفا می‌کنند. پس از ورود به بازی به شما آموزش داده می‌شود که با قسمت سمت چپ تلفن هوشمند خود کارکتر را کنترل کرده و با دو بخش موجود در سمت راست نوع حمله مورد نظرتان را انجام دهید. متاسفانه حرکات متنوعی چه برای شخصیت اصلی و چه دشمنان بازی در نظر گرفته نشده است و در طول بازی تنها شاهد تکرار ضربات ساده مشت و لگد از طرفین به هم هستیم. اما یک ویژگی‌ جالب بازی وجود ضربات قدرتیست که می‌توانید با پرداخت سکه‌ آن‌ها را خریداری و در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. لوتی‌ها یک بازی جدی و خشن به قصد کشت و کشتار نیست، بلکه می‌توان رگه‌های طنز را در گوشه و کنار آن مشاهده کرد که تجربه بازی را بسیار لذت‌بخش‌تر می‌کنند. برای مثال، ضربات قدرتی که پیش‌تر درباره آن توضیح دادیم شامل اووچ کردن، پرتاب آجر، کمک گرفتن از کفتر! و رقص بابا کرم می‌شود، همچنین اسلحه‌های موجود که شامل دسته‌های مختلف چاقو‌سانان، قمه‌سانان، ساطور‌سانان، شیشه، عصا‌سانان و دستمال یزدی می‌شود که هریک دارای ۵ سطح گوناگون با شکل و قدرت گوناکون می‌باشد که توضیحی کوچک و دارای طنز درباره هر یک نیز نوشته شده است. راه خرید تمام سلاح‌ها و لباس‌ها و مدل مو یا ریش و سبیل بازی که به منظور شخصی‌سازی کارکتر بازی ایجاد شده‌اند همان سکه‌های درون بازیست که پس از اتمام هر مرحله در طی آن کسب می‌کنید. راه‌های دیگری برای کسب سکه از پرداخت درون‌برنامه‌ای گرفته تا انجام کارهای مختلفی همچون امتیاز دادن به بازی یا مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند هرچه زودتر پول مورد نیاز برای خرید آیتم مورد نظر خود را کسب کنید. اما در بازی علاوه بر دشمنان عادی، باس‌فایت یا غول پایانی نیز وجود دارد. از جمله شخصیت‌های موجود برای بخش باس‌فایت می‌توان به ایرج سیبیل یا ناظم عدسی اشاره کرد که هر یک دارای حرکات و فنون رزم خاص خود هستند، برای مثال ایرج سیبیل خود را همچون بومرنگ به سمت شما پرتاب می‌کند یا ناظم گچی را که در دست دارد به سمت شما نشانه می‌رود! همانطور که گفته شد، طنز موجود در بازی یکی از ویژگی‌های مثبت آن است که با بهترین شکل و فرم ممکن به بازی تزریق شده است و قطعا باعث لذت بردن مخاطب از آن می‌شود.

 

 

در مورد طراحی بصری لوتی‌ها بجز تعریف و تمجید چیز دیگری نمی‌توان گفت! زمانی‌ که وارد بازی می‌شوید اوج خلاقیت سازندگان آن را در طراحی منو بازی که به شکل یک روزنامه قدیمی است مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید در این منو از قسمت مغازه شخصیت خود را تغییر داده یا آیتم‌های مورد نیاز خود را خریداری کنید، در قسمت شنوسنامه اطلاعات او را تغییر داده یا در بخش پرچم کی بالاست نام رده‌بندی بازیکنان یا گنده‌لات‌های بازی را مشاهده کنید! با کلیک کردن برروی بزن بریم وارد قسمت انتخاب مرحله می‌شوید و شروع به پیشروی در آن‌ها می‌کنید. بازی دارای پنج منطقه مختلف از دروازه گرفته تا میدون و… می‌باشد که هر یک دارای ۱۲ مرحله با اسامی مختلف هستند. طراحی فضاها و شخصیت‌های بازی به زیبایی هرچه تمام‌تر صورت گرفته و تمامی نشانه‌ها و خصوصیات تیپ‌های لاتی و محله‌های قدیمی تهران در آن نمایان است. گرچه کمبود تنوع در طراحی ظاهر دشمنان بازی ممکن است کمی در ذوق بزند، اما با پیشروی در بازی و رسیدن به مناطق بعدی شاهد تغییر آن‌ها نیز خواهید بود.

 

 

بخش صداگذاری و موسیقی لوتی‌ها نیز به خوبی از آب در آمده است. دیالوگ‌های کارکترها با لحن کوچه بازاری قدیم و با طنزی جذاب بیان می‌شود، همچنین موسیقی متن بازی نیز از ترک‌های قدیمی و معروف قدیمی انتخاب شده‌اند که باعث می‌شود به شما توصیه کنیم در حین تجربه بازی حتما از هندزفری استفاده کنید!

 

 

درنهایت می‌بایست از تلاش تیم ردکپ برای خلق لوتی‌ها تشکر کرد، چرا که نتیجه آن انتشار یک بازی استاندارد و سرگرم‌کننده است که می‌تواند به خوبی اوقات فراغت کاربران خود را پر کند. شما می‌توانید بازی را بصورت رایگان از فروشگاه بازار دریافت کرده و برای حمایت از تیم سازنده آن از آپشن پرداخت درون‌برنامه‌ای برای دریافت سکه‌ بیشتر استفاده کنید.

 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو