طرز تهیه چیپس کنجدی

چیپس کنجدی , طرز تهیه چیپس کنجدی , دستور پخت چیپس کنجدی

چیپس کنجدی از انواع چیپس های خوشمزه ای است که با سیب زمینی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس کنجدی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چیپس کنجدی
سیب زمینی متوسط۵ عدد
روغن زیتون۳ قاشق غذا خوری
دانه کنجد۲ قاشق غذا خوری
پودر فلفل قرمز آسیاب شده۱ قاشق چای خوری
آویشن۱ قاشق چای خوری
نمکطبق ذائقه

طرز تهیه چیپس کنجدی

مرحله اول

برای تهیه چیپس کنجدی خوشمزه و سالم در ابتدای کار، سیب زمینی ها را شسته و پوست می گیریم، سپس با استفاده از چاقوی اره یا سالاد ساز آنرا به صورت ورقه های نازک و کاملا یکدست برش می زنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سیب زمینی ورقه شده را درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه روغن زیتون را به همراه فلفل قرمز، آویشن و کنجد به کاسه اضافه کرده و مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله سوم

حالا سینی پخت را با کاغذ روغنی به طور کامل می‌ پوشانیم و کاغذ روغنی را استفاده از کمی روغن مایع چرب می کنیم. در ادامه سیب زمینی های ورقه ای را از کاسه خارج کرده و آنها را کف سینی فر می‌چینیم.

مرحله چهارم

فر را باید از ۱۵ دقیقه قبل با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنیم تا به طور کامل گرم شود، سپس سینی را در فر گرم شده قرار می دهیم و اجازه می دهیم چیپس ها به صورت یکدست بپزند و طلایی رنگ شوند.

مرحله پنجم

زمان پخت چیپس کنجدی به ضخامت سیب زمینی های ورقه شده بستگی دارد، یعنی اگر قطر سیب زمینی ها کم باشدف حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای پخت انها کافی است، ولی اگر ضخامت بیشتری داشته باشند، باید مدت بیشتری درون فر بمانند.

مرحله ششم

وقتی که چیپس ها به طور  پخت کامل شد، سینی فر را از فر خارج کرده و می گذاریم تا از دما بیفتد. سپس آن را از کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف مورد نظر سرو می کنیم. روی چیپس ها را تا زمانی که داغ است نمی پوشانیم تا نرم نشود.