طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ

طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و پنیر اسپرینگ رول مرغ با خمیر یوفکا طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و قارچ اسپرینگ رول مرغ و پنیر پمینا اسپرینگ رول مرغ و پنیر کاله

اسپرینگ رول مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که در کشورهای مختلف با نام های متنوعی شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم اسپرینگ رول مرغ
روغن زیتون۱ قاشق غذا خوری
فیله مرغ بدون پوست۲۰۰ گرم
قارچ۴ عدد
سس سویا۱ قاشق غذا خوری
ریشه زنجبیل رنده شده۱ قاشق غذا خوری
جوانه لوبیا۷۵ گرم
پیاز بزرگ۲ عدد
هویج کوچک۱ عدد
نمک دریایی و فلفلبه مقدار لازم
خمیر یوفکا۱۶ عدد
زرده تخم مرغ۱ عدد

طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ

مرحله اول

برای تهیه اسپرینگ رول مرغ خوشمزه در ابتدای کار، قارچ ها را درون آب گرم به مدت ۲۰ دقیقه قرار می دهیم. سپس آن ها را آبکش کرده و ریز خرد می کنیم. پیاز را شسته و پوست می کنیم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله دوم

هویج را هم شسته و به صورت نواری خرد می کنیم. یک ظرف پیرکس را روی حرارت قرار می دهیم و روغن زیتون را اضافه می کنیم. سپس قارچ و مرغ را اضافه می کنیم. این مخلوط را به مدت یک تا دو دقیقه تفت می دهیم.

مرحله سوم

سپس سس سویا را اضافه می کنیم و هم می زنیم و از روی حرارت برمی داریم و به مدت ۱۰ دقیقه زمان می دهیم تا خنک شود. و مواد را از ظرف خارج کرده و در آخر ظرف را با کاغذ آشپزخانه تمیز می کنیم.

مرحله چهارم

زنجبیل تازه را رنده می کنیم. لوبیا سبز خرد شده و پیاز و هویج را در یک کاسه می ریزیم. سپس مرغ و قارچ را به آن اضافه می کنیم. سس سویا، فلفل سفید و نمک دریایی را خوب مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند.

مرحله پنجم

حالا با خمیر نازک رول درست می کنیم. خمیر نازک را طوری پهن می کنیم که گوشه دار باشد. سپس از مخلوطی که درست کرده ایم، به اندازه دو قاشق غذاخوری پر برمی داریم و وسط خمیر می ریزیم.

مرحله ششم

لبه های خمیر را روی هم قرار می‌دهیم و با انگشت روی لب ها را کمی فشار می دهیم تا لبه ها به هم بچسبند. زرده تخم مرغ را هم می زنیم و کنار می گذاریم. با فرچه روی خمیر را با زرده تخم مرغ می پوشانیم و بقیه مواد را هم به همین ترتیب آماده می‌کنیم.

مرحله هفتم

ظرف را روی حرارت قرار می دهیم و یک چهارم آن را روغن زیتون پر می کنیم. حالا اجازه می دهیم تا به مدت ۱۵ ثانیه روغن داغ شود تا رنگ آن طلایی متمایل به قهوه ای بشود. حالا رول ها را به تدریج و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در روغن زیتون قرار می‌دهیم تا طلایی شوند.

مرحله هشتم

بعد با یک قاشق رول ها را بیرون می آوریم و روی یک کاغذ آشپزخانه قرار می دهیم تا روغن اضافه آن گرفته شود. فینگر فود آماده سرو است و می توان در ظرف مناسب با زیتون و گوجه گیلاسی تزیین نمود.