سامانه جامع تجارت تا پایان سال تکمیل می‌شود

منبع: برترین ها

10

1400/9/5

01:25


فاطمی امین گفت: سامانه جامع تجارت تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته است و تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران: فاطمی امین گفت: سامانه جامع تجارت تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته است و تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
 
فاطمی امین وزیر صمت تصریح کرد: سامانه جامع تجارت مهمترین پروژه دولت الکترونیکی است که تا امروز ۸۰ درصد پیشرفت داشته است. برای تکمیل این طرح باید ۷۰ اقدام انجام گیرد و تا پایان سال این سامانه تکمیل خواهد شد.
 
او در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما گفت: یکی از بخش‌هایی که باید در این سامانه تکمیل شود گمرک است و ۱۴ اقدام از این ۷۰ اقدام مربوط به آن می‌شود.
 
فاطمی امین بیان کرد: ۳۰ دستگاه به سامانه جامع تجارت متصل شده اند و تمام بانک‌ها هم در حال اتصال هستند. نمی‌توان گفت دستگاهی به این سامانه متصل نیست، اما اقدامات تکمیلی لازم است.
 
وزیر صمت تصریح کرد: روزانه ۵ میلیون درخواست از سوی تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان به این سامانه وارد می‌شود. روزانه ۶۰۰ هزار استعلام از بیرون وزارت صمت انجام می‌گیرد و ۸۰۰ هزار استعلام در داخل وزارت صمت انجام می‌گیرد.
 
فاطمی امین گفت: این پروژه نمونه بارز و پیشرفته حکمرانی خواهد بود و تعهدی در بهبود محیط کسب و کار، کنترل قاچاق، شناسایی کالای تقلبی، تنظیم بازار ایجاد می‌کند.
 
او ادامه داد: بخش‌های زیادی از این طرح پیش رفته است. یک نمونه کارکرد آن، سامانه همتا در بحث موبایل است که در طول ۳ سال، ۱۴ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی برای دولت ایجاد شده است.
 
وزیر صمت افزود: چالش‌های کارت بازرگانی در قالب این سامانه رفع می‌شود و دخالت انسانی کاهش می‌یابد که نویدبخش اقتصاد پویا در اوایل سال آینده خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو