سیگنال منفی برای بیت‌کوین در بازار

منبع: برترین ها

8

1400/9/5

01:59


برای اولین بار در ۶ ماه اخیر، سلطه بیت‌کوین در بازار رمزارز‌ها به زیر ۴۰ درصد رسید.

تجارت نیوز: برای اولین بار در ۶ ماه اخیر، سلطه بیت‌کوین در بازار رمزارزها به زیر ۴۰ درصد رسید.
 
قیمت بیت‌کوین در ۱۰ نوامبر به ۶۹ هزار دلار رسید، اما تنها شش روز بعد این ارز دیجیتال به زیر کانال ۶۰ هزار واحدی سقوط کرد و تا به این لحظه هنوز نتوانسته مجددا به این کانال برگردد. بر اساس آمار بازار، امروز بیش از ۱۱ هزار بیت‌کوین در ۵۲۵ صرافی معامله شد. ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز بالغ بر ۲٫۸۱ هزار میلیارد دلار بود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشدی چهار درصدی داشت.
 
رزش بازار بیت‌کوین در روز پنجشنبه حدود ۱٫۱ هزار میلیارد دلار بود که نشان می‌دهد سلطه بیت‌کوین به ۳۹٫۷ درصد رسیده است. از اواسط ماه می ۲۰۲۱ دامیننس بیت‌کوین هرگز به زیر ۴۰ درصد نیامده بود. آخرین باری که پیش از می ۲۰۲۱ سلطه بیت‌کوین به زیر ۴۰ درصد رسیده بود، سه سال پیش بود. آمار کوین‌گیکو نشان می‌دهد که سلطه اتریوم هم در روز پنجشبه به ۱۹ درصد رسیده است. ارزش بازار اتریوم در زمان نگارش این گزارش ۵۳۵ میلیارد دلار بوده است.
 
در حالی که اتریوم بخش قابل‌توجهی از سلطه را در اختیار دارد، دیگر ارزهای دیجیتال در میان ۲۰ رمزارز برتر بازار هم سطح دامیننس خود را افزایش دادند. بایننس‌کوین ۴٫۰۲ درصد و تتر هم ۲٫۷۵ درصد از بازار را به خود اختصاص دادند. سولانا و کاردانو هم به ترتیب با ۲٫۴۳ و ۲٫۱۳ درصد رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو