جایزه کارگردانی خلاقانه ورایتی به فرهادی رسید

منبع: برترین ها

70

1400/9/20

00:11


موفقیت «قهرمانِ» اصغر فرهادی در جشنواره‌های جهانی همچنان ادامه دارد. این فیلم، جایزه‌ ویژه ورایتی برای تأثیرگذاری خلاقانه‌ کارگردانی را هم به‌دست آورد.

خبرآنلاین: موفقیت «قهرمانِ» اصغر فرهادی در جشنواره‌های جهانی همچنان ادامه دارد. این فیلم، جایزه‌ ویژه ورایتی برای تأثیرگذاری خلاقانه‌ کارگردانی را هم به‌دست آورد.

اصغر فرهادی، جایزه‌ تأثیرگذاری خلاقانه‌ ‌در بخش کارگردانیِ جشنواره پالم اسپرینگز را دریافت خواهد کرد.

جایزه کارگردانی خلاقانه ورایتی به اصفر فرهادی رسید

ورایتی، هر سال، این جایزه‌ را که مهم‌ترین جایزه کارگردانی جشنواره پالم اسپرینگز آمریکاست، اهدا می‌کند. رایان کوگلر، پتی جنکینز، راب مارشال، استیو مک‌کویین، جف نیکلاس، تاد فیلیپس و ... از جمله فیلمسازانی هستند که پیش از این، جایزه تاثیرگذاری خلاقانه‌ ‌در بخش کارگردانی را از این جشنواره، دریافت کرده‌اند.

فرهادی، امسال با فیلم «قهرمان» در این فستیوال حضور خواهد داشت و این جایزه را دریافت می‌کند.

استیون گایدس، از مدیران ورایتی درباره «قهرمان» و انتخاب فرهادی برای این جایزه می‌گوید: «اصغر فرهادی، کارگردان برنده‌ دو جایزه اسکار با فیلم «قهرمان»، بار دیگر جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان بین‌المللی، تثبیت کرد. جایزه بزرگ فستیوال کن، تنها نقطه‌ شروع جوایز بین‌المللی این فیلم بود. همان‌طور که فرهادی با فیلم‌های «جدایی» و «فروشنده»، تحسین منتقدین و رویدادهای سینمایی را برانگیخت؛ با این فیلم هم، آن‌هایی که ارزش فیلمنامه‌های چند لایه‌ او و بازی‌های ماهرانه بازیگرانش را دریافته‌اند، نقش او را به عنوان استادی که کارگردانی را بلد است و به انسانیت می‌اندیشد، دیدند.»

مراسم اهدای جوایز این جشنواره، روز جمعه، هفتم ژانویه (۱۷ دی) در پالم اسپرینگز برگزار می‌شود.

مطالب مشابه