با داشتن این علائم اومیکرونی حتما به پزشک مراجعه کنید

28

1400/11/27

16:11


عضو هیات علمی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط فعلی هر نوع علائم سرماخوردگی اعم از سرفه و گلودرد باید اومیکرون تلقی شود و چیزی به نام سرماخوردگی یا حساسیت وجود ندارد.

با داشتن این علائم اومیکرونی حتما به پزشک مراجعه کنید

به گزارش بهداشت نیوز، عضو هیات علمی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط فعلی هر نوع علائم سرماخوردگی اعم از سرفه و گلودرد باید اومیکرون تلقی شود و چیزی به نام سرماخوردگی یا حساسیت وجود ندارد.

دکتر علی اکبر حیدری با بیان اینکه در صورت ابتلا به تب همراه با هر علامتی به‌ خصوص با علائم تنفسی سرماخوردگی یا سردرد و تهوع باید به پزشک مراجعه کرد افزود: به دلیل چرخش سریع ویروس اومیکرون در جامعه باید هرگونه علامت بیماری را جدی تلقی کرد و تا مطمئن شدن در خصوص عدم ابتلا به کرونا پیش رفت.

وی ادامه داد: اومیکرون بیشتر با تهوع و استفراغ همراه است و در صورتی که بدن دارای آنتی بادی ناشی از واکسیناسیون باشد احتمال وخامت حال بیمار کاهش می یابد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دریافت دز سوم واکسن کرونا و استفاده مستمر از ماسک در حفظ سلامت عمومی جامعه مؤثر است.

وی با بیان اینکه تجمع و تردد حداقلی و شستشوی دست حداکثری باید در مواجهه با این سویه ویروس کرونا مدنظر قرار گیرد افزود: ویروس کرونا به سرعت در جامعه در حال چرخش است بنابراین نباید با دریافت واکسن، سایر پروتکل‌های بهداشتی را زیر پا گذاشت بلکه باید متوجه بود که واکسن می‌تواند در کنار تقویت سیستم ایمنی بدن در جلوگیری از وخامت حال فرد مؤثر باشد.

دکتر حیدری ادامه داد: عادی انگاری و ساده انگاری سویه جدید اومیکرون می تواند باعث افزایش تعداد بیماران و بستری شدگان شود بنابراین برای حفظ سلامت عمومی باید همچنان به صورت مستمر از ماسک استفاده کرد و رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی گرفت.

نظرات


تصویری


ویدئو