جزئیات جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا

66

1400/11/27

19:26


جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا عصر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جزئیات جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا

به گزارش بهداشت نیوز، در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در کشور و تعداد بستری ها و فوتی های ناشی از کرونا ارائه کرد.

دکتر عین الهی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور و نیز میزان واکسن های تزریق شده ارائه کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده و پوشش تزریق نوبت اول واکسن در کشور ۹۱ درصد، نوبت دوم ۸۱ درصد و نوبت سوم ۳۲ درصد است.

در این جلسه همچنین وضعیت آمادگی بیمارستان ها در پیک ششم کرونا و درصد اشغال تخت های آی سی یو و تخت های بیمارستانی به تفکیک استان ها و نیز روند بستری و فوتی در گروه های سنی مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین با توجه به روند رو به رشد ابتلا به اومیکرون در کشور، بر ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا تأکید شد.

در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات جهت طرح در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات برای تأیید نهایی در جلسه ستاد ملی مطرح شود.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو