Spider-Man: No Way Home

«مرد-عنکبوتی: راهی به خانه نیست» (Spider-Man: No Way Home) سونی و مارول امروز سه‌شنبه ۱۵ فوریه از فروش داخلی ۷۶۰.۵ میلیون دلاری «آواتار» (Avatar) عبور کرد و با ۷۶۰.۹۸۸ میلیون دلار به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شد.

سونی این فروش داخلی را رسماً تأیید کرده است. «راهی به خانه نیست» با بازی «تام هالند»، «زندیا» و «بندیکت کامبربچ» در «روز ولنتاین» ۱.۶۱۵ میلیون دلار در ۳۳۰۰ سالن سینما فروخت. این فیلم به کارگردانی «جان واتس» پس از ۶۰ روز و ۹ هفته اکران انحصاری در سالن‌های سینما به این رکورد رسیده است. «آواتار» از سوی دیگر با نزدیک به ۹ ماه اکران فروش ۷۴۹.۷ میلیون دلاری را ثبت کرده بود. این فیلم در سال ۲۰۱۰ دوباره اکران شد و ۱۰.۷ میلیون دلار فروخت و به فروش داخلی ۷۶۰.۵ میلیون دلاری رسید.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، «نیرو برمی‌خیزد» (The Force Awakens) با ۹۳۶ میلیون دلار و «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) با ۸۵۸ میلیون دلار در حال حاضر رتبه‌های اول و دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای آمریکا را در اختیار دارند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که «راهی به خانه نیست» در پایان نزدیک به ۷۸۵ میلیون دلار خواهد فروخت.

«راهی به خانه نیست» به مدت شش هفته صدر جدول فروش را حفظ کرد و پس از «آواتار» که هفت هفته در رتبه اول ماند، در رده دوم بیشترین صدرنشینی در گیشه در قرن بیست و یکم قرار گرفت. فیلم‌هایی چون «بازگشت جدای» (Return of the Jedi)، «مرد بارانی» (Rain Man) و «راکی ۴»‌ (Rocky IV) همگی شش هفته رتبه اول را حفظ کرده بودند.

«آواتار» با این حال همچنان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما با ۲.۸۴ میلیارد دلار باقی می‌ماند و بالاتر از «انتقام‌جویان: آخر بازی» با ۲.۷۹ میلیارد دلار قرار می‌گیرد. «راهی به خانه نیست» با ۱.۸ میلیارد دلار ششمین فیلم پرفروش سینمای جهان است در حالی که هنوز در بازار چین اکران نشده است. «آواتار ۲» قرار است سرانجام پس از ۱۳ سال دسامبر آینده روی پرده برود.