کاربرد فرمول شکار بیگانه در یافتن عشق

منبع: برترین ها

82

1400/11/28

20:42


اگر فکر کرده‌اید چرا من تنها هستم؟ یا آیا کسی برای من وجود دارد؟ یک فیزیکدان و برنامه‌نویس رایانه ابزاری دارد که ممکن است کمک کننده باشد. «استیون وودینگ» از ساوت همپتون عشق را با اخترفیزیک و آمار ترکیب کرد تا ابزاری بسازد که شانس یافتن «یکی» را محاسبه کند.

فرارو: یک فیزیکدان ابزاری را بر اساس «معادله دریک» معروف ایجاد می‌کند تا محاسبه نماید که چه تعداد شریک بالقوه برای شما وجود دارند.

به نقل از دیلی میل، معادله دریک برای پیش بینی شانس یافتن هوش فرموله شد. این معادله بر اساس طیف وسیعی از متغیرها از جمله سرعت تشکیل ستاره و حیات بیگانه است. یک فیزیکدان این معادله را به یک ماشین حساب آنلاین برای یافتن «یک شریک» تبدیل کرده است.

کاربرد فرمول شکار بیگانه در یافتن عشق

با وارد کردن تعدادی از متغیرها می‌توانید تصور کنید که چه تعداد از افراد با معیارهای شما برای شریک زندگی بودن‌تان انطباق دارند.

اگر فکر کرده‌اید چرا من تنها هستم؟ یا آیا کسی برای من وجود دارد؟ یک فیزیکدان و برنامه‌نویس رایانه ابزاری دارد که ممکن است کمک کننده باشد. «استیون وودینگ» از ساوت همپتون عشق را با اخترفیزیک و آمار ترکیب کرد تا ابزاری بسازد که شانس یافتن «یکی» را محاسبه کند. این تلاش بر اساس معادله معروف دریک صورت گرفته که توسط اختر فیزیکدان آمریکایی دکتر «فرانک دریک» در سال ۱۹۶۱ میلادی به عنوان راهی برای بررسی احتمال یافتن حیات بیگانه هوشمند در کائنات فرموله شد.

این فرمول به عوامل غیر محتمل فزاینده‌ای می‌پردازد از میانگین سرعت تشکیل ستاره‌ها تا کسری از سیاراتی که زندگی هوشمند را توسعه می‌دهند. وودینگ دانشمند داده‌ها این رویکرد را در دنیای دوستیابی به کار برده و شانس عشق را با در نظر گرفتن طیفی از عوامل از جمله نرخ رشد جمعیت، جذابیت، محدوده سنی و سطح تحصیلات تخمین زده است.

این معادله حتی شانس یافتن عشق را بر اساس معیارهای شخصی شما که شامل نظرتان در مورد زیبایی ظاهری شما می‌شود با شانس یافتن بیگانگان مقایسه می‌کند. وودینگ می‌گوید: «در مورد شخص من شانس یافتن عشق ۲.۱ برابر بیش‌تر از وجود یک عشق در فاصله ۱۰۰۰ سال نوری بوده است». زمانی که فرانک دریک معادله خود را ایجاد کرد هدف‌اش یافتن موجودات فضایی یا گفتن این که «ما می‌دانیم موجودات فضایی وجود دارند» نبود بلکه بیش‌تر برای تشویق بحث و گفتگو این کار را انجام داد.

وودینگ می‌گوید که رویکرد مشابهی را در پیش گرفته و قصد دارد همه از این معادله بهره ببرند و با یک ذهنیت علمی به شانس خود برای یافتن عشق نگاه کنند. این اولین بار نیست که معادله مذکور به موضوع یافتن عشق تبدیل می‌شود.

«پیتر بکوس» که در حال حاضر استاد دانشگاه منچستر است در سال ۲۰۱۰ میلادی از معادله دریک استفاده کرد تا پیش بینی کند که تنها ۲۶ زن در کل بریتانیا وجود دارند که بر اساس ظاهر، سن و عقل، برای او مناسب هستند. بکوس از ۲۸۵۰۰۰ شانس خود برای یافتن «یکی» با رز در یک ضیافت شام ملاقات کرد و در سال ۲۰۱۳ میلادی این زوج با یکدیگر ازدواج کردند. وودینگ می‌افزاید: «به عنوان کسی که عاشق موضوع بیگانگان است من واقعا به ایده تطبیق معادله دریک در دنیای دوستیابی علاقه‌مند شدم».

معادله دریک می‌گوید: N = R* x Fp x Ne x Fi x Fc x L، و منجر به پیش بینی پروفسور دریک شد که ممکن است ۱۰۰۰۰ تمدن در کهکشان ما وجود داشته باشند.

در معادله معروف دریک N تعداد تمدن‌هایی در کهکشان است که ممکن است بتوانیم با آن ارتباط برقرار کنیم. زمانی که نوبت به یافتن عشق می‌رسد وودینگ اندازه گیری‌های آسمانی را با مقیاس‌های انسانی تغییر داد.

معادله دریک معادله‌ای است که از آن به منظور برآورد تعداد تمدن‌های فرازمینی قابل تشخیص در کهکشان راه شیری استفاده می‌شود. این معادله در اختر زیست‌شناسی برای جستجوی هوش فرازمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرانک دریک استاد بازنشسته نجوم و اخترفیزیک دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز این معادله را ابداع نمود.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو