واکنش مجلس به تغییرات گسترده در لایحه بودجه

منبع: برترین ها

110

1400/11/29

09:55


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود یعنی تطبیق لایحه بودجه پیشنهادی دولت با مواردی که رهبر انقلاب درباره اصلاح ساختار بودجه تاکید فرمودند، عمل خواهد کرد.

مهر نوشت: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود یعنی تطبیق لایحه بودجه پیشنهادی دولت با مواردی که رهبر انقلاب درباره اصلاح ساختار بودجه تاکید فرمودند، عمل خواهد کرد.

محمدمهدی مفتح در واکنش به ادعای برخی از افراد مبنی بر اینکه مجلس تغییرات زیادی را در لایحه بودجه پیشنهادی دولت ایجاد کرده است، گفت: مقام معظم رهبری بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید فرمودند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در جریان بررسی لایحه بودجه کشور به دنبال آن هستند که اصلاح ساختار بودجه عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه بودجه کشور باید متناسب با اهداف نظام و انقلاب اسلامی باشد، اظهار داشت: ساختار بودجه باید به گونه‌ای باشد که بتوان اهداف کوتاه‌مدت، میان مدت و بلندمدت کشور را عملیاتی کرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود یعنی تطبیق لایحه بودجه پیشنهادی دولت با آن مواردی که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اصلاح ساختار بودجه تاکید فرمودند، عمل خواهد کرد و باید در این راستا حرکت کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای برخی از افراد مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ تغییرات گسترده‌ای در ارقام و اعداد لایحه بودجه پیشنهادی دولت ایجاد کرده است، گفت: دست نمایندگان مجلس شورای اسلامی باز است که هر اصلاحی را که لازم است، در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس اعمال کنند.

مفتح با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه نگاه ملی و کلان دارند، تصریح کرد: پیشنهادات منطقه‌ای نمایندگان درباره لایحه بودجه کشور هم منافاتی با منافع ملی ندارد.

وی افزود: هر منطقه‌ای از کشور مشکلات خاص خودش را دارد. مردم نیازهای اولیه و مطالباتی دارند و می‌خواهند مشکلات حوزه انتخابیه آنان در بخش‌هایی چون جاده و آب حل و فصل شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم از نمایندگان خود در مجلس می‌خواهند که علاوه بر توجه به مسائل ملی، پیگیر رفع مشکلات استانی و حوزه انتخابیه خود هم باشند. نمایندگان مجلس در راستای برنامه‌های اصلی و کلان کشور، پیگیر رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود هم هستند و پیگیری مسائل ملی و منطقه‌ای به صورت توأمان مورد توجه آنان قرار دارد.

مطالب مشابه


نظرات