کنسرت علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

88

1400/12/1

18:12


علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف در یک اجرای ویژه در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی روی صحنه می‌روند.

کنسرت علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در ادامه رویدادهای هنری پاویون ایران در اکسپو دوبی، کنسرت دو خواننده سرشناس ایران و آذربایجان در سالن ‌Dubai Millennium Amphitheater برگزار می‌شود؛ انجام این رویداد در راستای اهداف اکسپو در نزدیکی ملت‌ها با تاکید بر اشتراک‌های فرهنگی دو کشور ایران و آذربایجان است تا نمادی برای دوستی ملت‌ها و کشورها در اکسپو باشد.

عالیم قاسم‌اف، سرشناس‌ترین خواننده جمهوری آذربایجان و چهره‌‌‌ای شناخته‌شده در جهان موسیقی است. وی برنده جایزه IMC شده که به نوبل موسیقی شهرت دارد؛ این جایزه به پاس فعالیت‌های مستمر قاسم‌اف که او را «بلبل شرق» می خوانند، در راستای معرفی موسیقی مقامی آذربایجان به او اهدا شده است.

قربانی و قاسم‌اف از ساعت 21 روز یکشنبه اول اسفندماه (20 فوریه) تا 22 و 30 دقیقه به وقت دوبی روی صحنه می‌روند. در این برنامه قطعاتی به زبان‌های فارسی و آذربایجانی با مدیریت هنری و تنظیم حسام ناصری، نوازنده ساز مشتاق و آهنگساز اجرا می‌شود.

سامان صمیمی نوازنده کمانچه و سه‌تار، میلاد محمدی نوازنده تار و سه‌تار، دارا دارایی نوازنده گیتارباس، زکریا یوسفی و شایان ریاحی نوازنده سازهای کوبه‌ای، پویا سرایی نوازنده سنتور به همراه رئوف اسلام‌اف نوازنده کمانچه آذربایجانی این اجرا را همراهی می‌کنند.

با مراجعه به سایت رسمی اکسپو ۲۰۲۰ به نشانی ‌www.expo2020dubai.com ورود برای عموم علاقه‌مندان موسیقی آزاد و رایگان خواهد بود. بنیاد رودکی متولی رویدادهای هنری پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو دبی است.

مطالب مشابه