صبح امروز   ۱۰۰ تُن روغن خوراکی   توسط نیروی دریایی سپاه کشف و توقیف شد.

امروز یکشنبه اول اسفند ماه ۱۴۰۰ ، رزمندگان پایگاه دریایی  امام علی(ع) نیروی دریایی سپاه چابهار، پس از رصد اطلاعاتی موفق شدند پنج فروند شناور حامل  روغن خوراکی قاچاق که به مقصد یکی از کشورهای همسایه بارگیری شده بود را توقیف کنند.

"ناوسالاریکم پاسدار محمد نوذری فرمانده پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار گفت:در راستای مبارزه با قاچاق کالا  و  بنا به دستور سردار فرمانده نیروی دریایی سپاه ، رزمندگان پایگاه دریایی امام علی (ع)چابهار موفق به شناسایی و توقیف یک محموله قاچاق سازمان یافته روغن خوراکی که به مقصد یکی از کشورهای همسایه در حال حرکت بود اقدام و برای ادامه روند رسیدگی قضایی به اسکله  پایگاه دریایی امام علی (ع )  چابهار منتقل کردند.

 وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی یکپارچه  در سواحل مکران اظهار داشت : طبق رصد های اطلاعاتی انجام شده این باند قاچاق سازمان‌یافته ، محموله روغن خوراکی  به میزان ۱۰۰ تن از طریق مسیر دریایی و با استفاده از  ۴ فروند شناور باری  از مبدا یکی از روستاهای ساحلی چابهار بارگیری و به مقصد یکی از کشورهای همسایه در حال حرکت بود.

فرمانده پایگاه دریایی امام علی(ع) در پایان اعلام کرد:  نیروی دریایی سپاه با جدیت بنا به دستور فرمانده نیروی دریایی سپاه برای مبارزه قاطع با قاچاق سازمان یافته  لحظه ای درنگ نکرده و قاطعانه با آنان برخورد مؤثر   می کند.