4 طرح گردشگری در استان مرکزی به بهره برداری می رسد

منبع: همگردی

11

1401/7/5

18:25


خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، 4 طرح گردشگری در استان مرکزی به بهره برداری می رسد.

سید حسن حسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری این طرح ها 114 میلیارد تومان است، گفت: طرح های قابل افتتاح در هفته گردشگری شامل یک اقامتگاه بومگردی در شهرستان محلات، یک مزرعه گردشگری و یک شرکت خدمات مسافرتی در شهرستان اراک و همچنین یک مجتمع گردشگری تفریحی بین راهی در شهرستان دلیجان است که با بهره برداری از آنها برای 66 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

4 طرح گردشگری در استان مرکزی به بهره برداری می رسد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی بیان کرد: اقامتگاه بومگردی بیشه در روستای مزور شهرستان محلات به مساحت 700 متر مربع شامل سه اتاق اقامتی و پذیرایی با ظرفیت اقامت 15 نفر، همراه با فضای پذیرایی تجهیز به بهره برداری خواهد رسید.

حسینی با اشاره به سرمایه گذاری بیش از 110 میلیارد تومان برای تجهیز و آماده سازی پروژه گردشگری رونیکا در شهرستان دلیجان گفت: این مجموعه گردشگری دومین پروژه آماده بهره برداری در استان است که با اشتغال حدود 50 نفر در فاز اول این پروژه شامل سالن چند منظوره، واحدهای پذیرایی، فروشگاه، فضای سبز، کافی شاپ، فست فود، رستوران، پمپ بنزین و فضای تفریحی گردشگری است که در هفته گردشگری به بهره برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: اولین مزرعه گردشگری کشاورزی با نام رهیار که فعالیت های این مجموعه برای گردشگران شامل بازدید از باغ های انار، آشنایی با فرآیند تهیه رب انار و آب انار، بازدید از استخر پرورش ماهی و انجام صید ماهی توسط گردشگران است که به مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری به بهره برداری خواهد رسید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی افزود: همچنین به مناسبت گرامیداشت این هفته شرکت خدمات مسافرتی روشاک پرواز مرکزی در شهرستان اراک با اشتغالزایی 3 نفر افتتاح خواهد شد.

حسینی از دیگر برنامه های هفته گردشگری به برگزاری تور آموزشی کودک، برگزاری تور دانش آموزی، برگزاری تور برای سالمندان و معلولین، نشست مدیر کل با اساتید دانشگاه و تبیین رویکرد میراث فرهنگی براساس شعار سال، تجلیل از برترین های گردشگری استان، برگزاری کمپین (یک کلاس - یک تور) برای راهنمایان گردشگری نیز اشاره کرد.

وی افزود: امیدواریم با بهره برداری از این طرح ها و سایر طرح های گردشگری تحول مناسبی همراه با تنوع در حوزه سرمایه گذاری بخش گردشگری استان انجام شود و انتظار می رود با حمایت از این طرح ها گردشگری در استان بیش از گذشته تقویت شود.

4 طرح گردشگری در استان مرکزی به بهره برداری می رسد

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو