گردشگری استان کرمان با 350 میلیارد اعتبار سفر اخیر رئیس جمهور جان میگیرد

منبع: همگردی

32

1401/7/11

07:00


ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، گردشگری استان کرمان با 350 میلیارد اعتبار سفر اخیر رئیس جمهور جان میگیرد.

محمد مهدی فداکار، استاندار کرمان در حاشیه آیین افتتاح هتل چهار ستاره هیوا در جمع خبرنگاران افزود: افتتاح هتل ها از جمله هتل هیوا و تامین برخی زیرساخت های دیگر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به جذب گردشگر در استان پهناور کرمان کمک می کند و در سفر اخیر رئیس جمهور به دیار کریمان نیز اعتبارات خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شده که ابلاغ بخشی از آن بزودی آغاز می شود.

گردشگری استان کرمان با 350 میلیارد اعتبار سفر اخیر رئیس جمهور جان میگیرد

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نیز برخی از پروژه های مصوب سفر اخیر رئیس جمهور را بزودی آغاز می کند، اظهار داشت: امیدوارم بخشی از طرح ها با اعتبارات بخش خصوصی و همچنین ابلاغ اعتبارات سفر رئیس جمهور به بهره برداری برسد تا کار رونق گیرد.

استاندار کرمان گفت: همایش گردشگری نیز روز پنجم آبان سال جاری در کرمان گشایش می یابد و بخشی دیگر از کار در حوزه گردشگری با برگزاری این نمایشگاه و جشنواره گردشگری در استان کرمان رونق می یابد.

وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین اقدامات مهم در معرفی بین المللی گردشگری کرمان برگزاری این نمایشگاه است، زیرا شخصیت های موثر این حوزه و تورلیدرها ظرفیت های استان را می بینند و با زیرساخت های استان و امکانات میراثی آن آشنا می شوند که در واقع کار تقویت گردشگری استان آغاز می شود.

فداکار با بیان اینکه گردشگری بخشی مغفول در اقتصاد استان کرمان است و در گذشته زیر سایه کشاورزی و معدن استان کرمان مورد کم توجهی قرار گرفته، تاکید کرد: بایستی به گردشگری توجه کنیم که اشتغال و ارزش افزوده خوبی دارد.

گردشگری استان کرمان با 350 میلیارد اعتبار سفر اخیر رئیس جمهور جان میگیرد

مطالب مشابه


نظرات