سقف اعتبار تبصره 18 وزارت میراث فرهنگی در سال جاری تا 10 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد

منبع: همگردی

18

1401/8/8

08:00


ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، سقف اعتبار تبصره 18 وزارت میراث فرهنگی در سال جاری تا 10 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

عزت الله ضرغامی در آئین افتتاحیه هتل کاروانیکا (کاروانسرای وکیل) با اشاره به تصمیم خوبی که در دهه در 70 در خصوص واگذاری ابنیه تاریخی به بخش خصوصی در کشور گرفته شد، اظهار کرد: کارنامه خوبی در این حوزه وجود دارد اما متاسفانه شاهد هستیم برخی از پروژه ها، پروژه های موفقی نبوده و واگذاری ها خوبی صورت نگرفت اما هتل کاروانسرای وکیل با این کیفیت خوب و استاندارد و تلفیق سنت و مدرنیته یکی از مصادیق ارزشمندی است که ما را در ادامه اجرای این قانون تشویق و ترغیب می کند.

او می افزاید: انگیزه در مدیریت حرف اول می زند و این انگیزه نیز عشق و ایمان به کار می باشد و مجموعه کاروانسرای وکیل با انگیزه و عشق احیا شده است.

طبق اعلام وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، با همت مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم، سقف اعتبار تبصره 18 این وزارتخانه که در سال 1399، 300 میلیارد تومان بود، در سال 1400 به 1200 میلیارد تومان رسید و خوشبختانه این سهم در سال جاری تا 10 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و با سهم بانک ها به 20 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

به گفته ضرغامی، امسال سهم تسهیلات تبصره ماده 18 استان کرمان در حوزه گردشگری 800 میلیارد تومان و در حوزه صنایع دستی 90 میلیارد تومان است.

سقف اعتبار تبصره 18 وزارت میراث فرهنگی در سال جاری تا 10 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو