با عجیب‌ترین خانه‌های دنیا آشنا شوید

با عجیب‌ترین خانه‌های دنیا آشنا شوید


منبع: دلتا پیام

25

1401/8/8

11:02


جهان مملو از ذهن‌های خلاق است که می‌توانند طرز تلقی ما را از حتی ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین بناها تغییر دهد.

جهان مملو از ذهن‌های خلاق است که می‌توانند طرز تلقی ما را از حتی ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین بناها تغییر دهد.

با عجیب‌ترین خانه‌های دنیا آشنا شوید

این خانه‌ها، لقب شگفت‌انگیزترین خانه‌های جهان را یدک می‌کشند و الحق هم بسیار دیدنی هستند. سازه‌های عجیب و غریب و غیرعادی که هر کدام به شیوه منحصر به فردی خاطره‌انگیز هستند و دیدنشان خالی از لطف نیست. با جالب ترین خانه های جهان در مجله دلتا آشنا شوید.

خانه ستونی استرالیا

این خانه به همان اندازه که دراماتیک است، ساده است. خانه ستونی مشرف به اقیانوس است و از منظره آن به شیوه‌ای بسیار غیر معمول بهره می‌برد. زمینی که این خانه روی آن ساخته شده، دامنه تپه‌ای شیبدار است که برای ساخت و ساز بسیار پر چالش بود اما معماران جذاب‌ترین راه حل را ارائه کردند.

جالب ترین خانه های جهان، ستونی کالیفرنیا

آن‌ها این خانه را روی دکلی به ارتفاع ۱۳ متر بنا کردند اما این راه حل جذاب یک چالش جدید درست کرد! دسترسی به این خانه غیرممکن شد. حل این مشکل هم با ساخت یک پل بتنی باریک که خانه را به دامنه تپه متصل می‌کند رفع شد.

خانه ستونی استرالیا

خانه فولادی تگزاس

این دقیقا یک خانه نیست، بلکه یک اثر هنری غول پیکر است. خانه فولادی که ۲۰ دقیقه با شهر فاصله دارد و در نگاه اول اصلا شبیه یک خانه نیست. در سال ۱۹۷۳ مجسمه ساز متجدد رابرت برونو این پروژه را آغاز کرد و تا زمان مرگش در سال ۲۰۰۸، روی این پروژه شگفت‌انگیز کار کرد و همه چیز را بدون هیچ کمک خارجی ساخت.

خانه فولادی تگزاس

این خانه که هرگز تکمیل نشد شکل بسیار غیر معمولی دارد. برخی فکر می‌کنند شبیه یک بشقاب پرنده است و برخی دیگر فکر می‌کنند که بیشتر شبیه یک حشره عظیم است. همچنین کسانی هستند که با دیدن آن جنگ ستارگان را به یاد می‌آورند.

خانه فولادی تگزاس ، جالب ترین خانه‌ها

خانه اسلاید ژاپن

این خانه روشن یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و بازیگوش‌ترین خانه‌های موجود است که طراحی آن به طور شگفت انگیزی ساده و رایج است. به جز سرسره بزرگی که بین سه طبقه از این ساختمان می‌چرخد و بخشی جدایی ناپذیر از ساختمان است، کل محیط داخلی ساختمان گوشه‌های گرد دارد.

خانه اسلاید ژاپن

این خانه شگفت انگیز در سال ۲۰۰۹ تکمیل شد. تعیین تمام جزئیات مانند زاویه مناسب شیب یا بهترین ماده برای ساخت سرسره آسان نبود، اما در نهایت همه چیز عالی شد.

شگفت‌انگیز ترین خانه‌ها

خانه PAS کالیفرنیا

یکی از جالب ترین خانه های جهان، خانه PAS کالیفرنیا است. این رویای یک اسکیت بورد سوار بود که به حقیقت پیوسته است. اسکیت باز حرفه‌ای و قهرمان سابق جهان، پیر آندره سنیزرکز این خانه را سفارش داد که هم برای اسکیت بورد و هم برای زندگی استفاده کند.

خانه PAS کالیفرنیا

فضای داخلی به سه قسمت اصلی تقسیم شده که یکی از آن‌ها منطقه تمرین اسکیت است. البته، تقریبا می‌توان روی همه چیز از جمله دیوارها، سقف و حتی مبلمان اسکیت کرد. اینجا هیچ چیز خارج از محدوده نیست.

اسکیت برد در خانه

خانه صدف دریایی مکزیکو سیتی

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که زندگی در صدف دریایی، چگونه خواهد بود؟ کافی است به این خانه دیوانه کننده از مکزیکو سیتی که شبیه صدف دریایی غول پیکر است نگاهی بیندازید.

خانه صدف دریایی مکزیکو سیتی

این طرح تلطیف شده از ملوانک الهام گرفته شده و فرم و طرح اقتباسی آن به یک جواهر شگفت انگیز معماری تبدیل شده. این پروژه در سال ۲۰۱۶ تکمیل شد و یکی از برجسته‌ترین خانه‌هاست. علاوه بر شکل خاص این بنا، دیوار شگفت انگیز آن که با موزاییک‌های رنگی پوشانده شده و جلوه‌ای رنگین کمانی ایجاد کرده است. اگر به خلاقیت و کارهای نو علاقه دارید مطلب ۵ کاربرد جالب پوست مرکبات که شما را شوکه می‌کند! را از دست ندهید.

داخل خانه صدفی

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این روش دیگر جای پارک خودروی خود را گم نمی‌کنید! را بخوانید.

مطالب مشابه


نظرات