بهترین دوربین موبایل جهان برای این گوشی است

منبع: برترین ها

157

1401/8/15

05:55


گلکسی S۲۳ اولترا به محض ورود به بازار تاج پادشاهی بهترین دوربین موبایل را بر سر خواهد گذاشت.

گجت نیوز: گلکسی S۲۳ اولترا به محض ورود به بازار تاج پادشاهی بهترین دوربین موبایل را بر سر خواهد گذاشت.

بنا به شایعه‌ها و گزارش‌های منتشر شده تاکنون، سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا – Galaxy S۲۳ Ultra به زودی صاحب عنوان بهترین دوربین موبایل خواهد شد.

گلکسی S۲۳ اولترا، پرچمدار جدید غول فناوری کره‌ای سامسونگ که مدتی است گزارش‌ها و گمانه‌زنی‌هایی را درباره آن می‌شنویم، احتمالاً در آینده نزدیک عنوان بهترین دوربین موبایل را تصاحب خواهد کرد. افشاگر خوش‌سابقه «یوگش برار» (Yogesh Brar) به تازگی اظهار داشته است که مدل اولترای گلکسی اس ۲۳ با ترکیب دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی اصلی، یک دوربین ۱۰ مگاپیکسلی (پریسکوپ تله، با زوم ۱۰ برابری)، یک دوربین ۱۰ مگاپیکسلی دیگر (تله، با زوم ۳ برابری) و یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید، «باید جذاب باشد».

بهترین دوربین موبایل جهان برای این گوشی است

با توجه به شایعه‌های منتشر شده طی چند وقت اخیر، مشخصات دوربین گلکسی S۲۳ اولترا به طور دقیق این‌طور خواهد بود:

سنسور اصلی 200 مگاپیکسلی 1/1.3 اینچی ISOCELL سامسونگ با اندازه پیکسل 0.60 میکرومتر

دوربین ۱۰ مگاپیکسلی ۱/۳.۵۲ اینچی تله‌فوتو با زوم ۳ برابری و اندازه پیکسل ۱.۱۲ میکرومتر

دوربین ۱۰ مگاپیکسلی ۱/۳.۵۲ اینچی زوم پریسکوپ با زوم ۱۰ برابری و اندازه پیکسل ۱.۱۲ میکرومتر

دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید با اندازه پیکسل ۱.۴ میکرومتر

ویژگی برجسته این گوشی پرچمدار سامسونگ، همان‌طور که احتمالاً شنیده‌اید، دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی آن است که نه تنها رکورد بیشترین رزولوشن بین همه گوشی‌های گلکسی تاکنون را در اختیار می‌گیرد، بلکه از قابلیت‌های پیشگامانه‌ای برخوردار است. جهت مقایسه باید گفت که گلکسی S22 اولترا از دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی 1/1.33 اینچی با اندازه پیکسل 0.8 میکرومتر و دیافراگم f/1.8 بهره می‌بُرد.

بهترین دوربین موبایل جهان برای این گوشی است

از بقیه ویژگی‌های دوربین گلکسی S23 اولترا باید حالت ثابت‌ساز یا لرزش‌گیر آن را نام برد که نسخه سامسونگ از حالت Action Mode آیفون 14 تلقی می‌شود. بر اساس شنیده‌ها، این حالت «Ultra Stabilization» نام دارد و در قالب افزونه‌ای بر حالت Super Steady و فقط برای Galaxy S23 Ultra در دسترس قرار خواهد گرفت. ضمناً نکته جالب توجه دیگر این است که سنسور 200 مگاپیکسلی جدید سامسونگ با قابلیت‌هایی نظیر «ادغام پیکسل‌ها» (Pixel binning) تصویربرداری در نور کم را بهبود خواهد بخشید و خروجی واضح‌تر و پرجزئیات‌تری را به دنبال خواهد آورد. اخیراً شاهد مقایسه خروجی مدل اولترای اس ۲۲ و اس ۲۳ در وضعیت کم‌نور بودیم.

نهایتاً لازم به ذکر است که اگر گمانه‌زنی‌ها درست از آب در بیایند، سامسونگ طی یک یا دو ماه آینده رسماً از سری گوشی‌های گلکسی S23 رونمایی خواهد کرد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو