نزدیک به ۳۰۰ هزار پرستار در انگلیس دست به اعتصاب سراسری می‌زنند

9

1401/8/15

06:03


اتحادیه پرستاران انگلیس اعلام کرد نزدیک به ۳۰۰ هزار پرستار در اعتراض به کاهش حقوق و افزایش گرانی در این کشور، دست به اعتصاب سراسری می‌زنند.

نزدیک به ۳۰۰ هزار پرستار در انگلیس دست به اعتصاب سراسری می‌زنند

در ادامه بحران اقتصادی انگلیس و چالش‌های «ریشی سوناک» نخست‌وزیر جدید این کشور، گفته می‌شود که پرستاران انگلیسی قصد اعتصاب سراسری دارند.

اتحادیه «کالج سلطنتی پرستاری» انگلیس بامداد یکشنبه اعلام کرد که نزدیک به ۳۰۰ هزار پرستار در اعتراض به کاهش حقوق و افزایش گرانی در این کشور، اعتصاب خواهند کرد و دست از کار می‌کشند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اعتصاب پرستاران انگلیسی که با لغو عمل‌های جراحی متعاقب آن همراه خواهد بود، با اعتصاب کارگران بخش‌های مختلفی از صنایع این کشور از جمله خطوط آهن انگلیس در اعتراض به گرانی و کفاف ندادن حقوق همزمان شده است.

«پت کولن» دبیرکل اتحادیه پرستاران انگلیس در بیانیه‌ای گفت: «اعتصاب ما همانقدر که برای پرستاران است، برای بیماران نیز خواهد بود. ما از حمایت آنها (بیماران) برای اعتصاب خود بهره‌مند هستیم».

در بیانیه این اتحادیه آمده است که پرستاران انگلیسی یک دهه است که با کاهش‌های متعدد در دستمزد روبه‌رو بوده و این اولین اعتصاب سراسری اعضای کالج سلطنتی پرستاری انگلیس خواهد بود.

پیش از این نیز کارمندان دانشگاه‌های انگلیس در اعتراض به افزایش هزینه‌های زندگی موافقت خود را با شروع اعتصابات اعلام کردند. 

این تصمیم‌گیری تازه  در حالی به ناآرامی‌های فزاینده در سراسر انگلیس می‌افزاید که کارگران راه‌آهن، کارکنان بخش بهداشت و کارشناسان  بخش حقوقی انگلیس یا دست به اعتصاب زده یا برنامه‌ریزی جهت اعتصاب‌ برای درخواست حقوق و شرایط بهتر دارند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو