اجازه فروش تراکم در بافتهای تاریخی استان کرمانشاه را نمی دهیم

منبع: همگردی

22

1401/8/15

08:01


ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، اجازه فروش تراکم در بافتهای تاریخی استان کرمانشاه را نمی دهیم.

محمدرضا سهیلی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خواستار تغییر در نحوه مدیریت شهر شد و تصریح کرد: بافتهای تاریخی کرمانشاه امانت و میراثی گرانبها از گذشتگان است که باید حفظ و به نسل های آینده منتقل شود و نباید این بافتهای تاریخی محلی برای کسب درآمد شهرداری ها قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه همه جای دنیا از بافت های تاریخی محافظت کرده و از آن کسب درآمد می کنند، افزود: متاسفانه در کرمانشاه بافتهای تاریخی را به دلیل تراکم فروشی از بین می برند تا برای شهرداری درآمد کسب کنند و این در حالی است در برخی از استانهای کشور ضمن حفظ بافتهای تاریخی درآمدهای خوبی هم به وسیله جذب گردشگر کسب می کنند.

میراث فرهنگی با تسهیلات ارزان قیمت به دنبال احیای بافتهای تاریخی کرمانشاه است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه معماری ایرانی اسلامی را برای گردشگران خارجی بسیار جذاب دانست و گفت: یکی از سیاست های دولت، وزارت میراث فرهنگی و شخص وزیر حفظ بافت های تاریخی و کسب درآمد از این محل است و می توانیم با مشارکت مردمی و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی این بافتهای تاریخی را احیا و از فروش تراکم در این بخشها جلوگیری کنیم.

سهیلی ضمن انتقاد از بافت خیابان مدرس کرمانشاه افزود: در این خیابان در گذشته که عکسهای آن موجود است نمای ایرانی اسلامی داشتیم اما الان وضعیت مناسبی ندارد و مشابه این اقدام را در محله جلیلی اجازه ندادیم اجرایی شود لذا میراث اجازه چنین کاری را نمی دهد و سیستم اداره شهر باید تغییر کند و این موضوع باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

وی حفظ و احیای بافتهای تاریخی را یکی از منویات مقام معظم رهبری عنوان کرد و در ادامه اظهار داشت: میراث فرهنگی با دادن تسهیلات ارزان قیمت و جذب سرمایه گذار به دنبال احیا و حفظ این بافتهای تاریخی است تا بتوانیم حداقلی از الگوی ایرانی اسلامی را رعایت کرده باشیم.

اجازه فروش تراکم در بافتهای تاریخی استان کرمانشاه را نمی دهیم

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو