افزایش 50 درصدی گردشگر سلامت در شش ماهه نخست سال جاری

منبع: همگردی

46

1401/8/15

18:02


ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، افزایش 50 درصدی گردشگر سلامت در شش ماهه نخست سال جاری مشاهده می شود.

داوود خوش شکن اظهار کرد: ورود گردشگران سلامت در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته 50 درصد و نسبت به سال 98 حدود 30 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری حدود 23 هزار گردشگر سلامت از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، کویت، بحرین و تاجیکستان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات دریافت کرده اند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: 66 درصد مراجعین را خانم ها و 33 درصد آقایان تشکیل داده که اغلب به دلیل دریافت خدمات درمانی در حوزه چشم، قلب، زنان و زایمان، ارتوپدی و زیبایی به مراکز درمانی دارای مجوز ipd تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کرده اند.

خوش شکن خاطرنشان کرد: البته از ابتدای مهر 70 درصد در ورود گردشگر سلامت افت داشته ایم. بسیاری از گردشگران سلامت به دلیل شایعه پراکنی های شبکه های خارجی به صورت انتخابی سفر خود به مشهد را لغو کرده اند. بیماران عراقی معتقدند در حال حاضر در ایران جنگ است و از سفر به ایران منصرف شده اند.

وی در خصوص پیش بینی خود از روند ورود گردشگران سلامت به مشهد در 6 ماهه دوم سال جاری تصریح کرد: تبلیغات ما آغاز شده و قراردادهای خوبی با کشورهای همسایه منعقد کرده ایم. وزیر تندرستی تاجیکستان 2 هفته گذشته و وزیر بهداشت افغانستان یک ماه گذشته به مشهد سفر داشتند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: متاسفانه ناآرامی های اخیر به نگاهی که از بیرون به ایران بوده آسیب وارد کرده است. توریست به دنبال کشوری است که از نگاه خودش کشوری امن باشد؛ البته که ایران کشوری امن است اما گردشگران خارجی به دلیل اطلاعاتی که از شبکه های خارجی کسب می کنند با این احساس روبرو شده اند.

خوش شکن مدعی شد: به عقیده من 2 تا 3 ماه زمان می برد که شرایط کشور پایدار شود و پیش بینی ما این است که در 6 ماهه دوم سال جاری در صنعت گرشگری سلامت توفیق چندانی نداشته باشیم.

افزایش 50 درصدی گردشگر سلامت در شش ماهه نخست سال جاری

مطالب مشابه


نظرات