جواب کاردرکلاس صفحه ۱۶۰ ریاضی یازدهم تجربی

منبع: ماگرتا

16

1401/8/15

20:29


جواب کاردرکلاس های صفحه ۱۶۰ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۷ «آمار و احتمال» درس آمار توصیفی ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 160 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۵۹ ریاضی یازدهم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۶۰ ریاضی یازدهم تجربی

جواب صفحه ۱۶۰ ریاضی یازدهم تجربی

فرض کنیم جرم دو نوزاد به ترتیب x۱=۱/۵ کیلوگرم و x۲=۲/۵ کیلوگرم و جرم دو فرد چهل ساله به ترتیب y۱=۸۰ کیلوگرم و y۲=۸۱ کیلوگرم است.

الف) تفاوت جرم دو نوزاد چقدر است؟
ب) تفاوت جرم دو فرد چهل ساله چقدر است؟
پ) انحراف معیارهای هر دو دسته را به دست آورید.
ت) فکر می‌کنید تفاوت جرم‌ها در کدام دسته زیادتر به نظر می‌رسد؟
ث) ضریب تغییرات هر دو دسته را به دست آورید.

حل کاردرکلاس صفحه 160 ریاضی یازدهم تجربی

حل کاردرکلاس صفحه 160 ریاضی یازدهم تجربی

همانگونه که دیدید با اینکه میزان تغییرات دو داده در هر دو دسته یکسان است اما ضریب تغییرات در متفاوت است زیرا این شاخص، تغییرات را به نسبت میانگین می‌سنجد. لازم به ذکر است که از ضریب تغییرات فقط برای داده‌های مثبت استفاده می‌شود.

موجودی حساب پس انداز علی و محمد و امید در ابتدای یک سال به ترتیب A و B و C ریال است. (مقادیر A و B و C دو به دو متمایزند) اگر این سه نفر ماهانه صد هزار تومان به حساب خود واریز کرده و هیچ مبلغی برداشت نکنند، ضریب تغییرات موجودی‌های آنها در پایان سال نسبت به ابتدای سال چه تغییری خواهد کرد؟ افزایش می‌یابد یا کاهش؟ چرا؟

گام به گام کاردرکلاس صفحه 160 ریاضی یازدهم تجربی

گام به گام کاردرکلاس صفحه 160 ریاضی یازدهم تجربی

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه ۱۵۷ و ۱۵۸ ریاضی یازدهم
و
جواب فعالیت صفحه ۱۵۶ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۶۰ ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو