درآمد ماهانه ۷۰۰میلیاردی از بخش آبونمان شرکت مخابرات کذب است

منبع: ساعد نیوز

10

1401/8/16

07:47


ساعدنیوز: شرکت مخابرات خبرهای منتشرشده در مورد درآمد ماهانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی مخابرات؛ فقط از آبونمان تلفن ثابت را رد کرد.

درآمد ماهانه ۷۰۰میلیاردی از بخش آبونمان شرکت مخابرات کذب است

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ،از صبح ۱۴ آبان خبری در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که می گفت مخابرات در اقدامی هزینه آبونمان تلفن ثابت را تا ۲۰ هزار تومان افزایش داده و هر خانواده ایرانی، چه از خطوط ثابت استفاده کند و چه نکند، ملزم به پرداخت ماهانه این مبلغ به مخابرات است.

در این خبر اعلام شده بود با توجه به اینکه تعداد اشتراک تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران حدود ۳۷ میلیون خط است، درآمد حاصل از این افزایش ماهانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

محمدرضا بیدخام، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات این خبر و آمار اعلام شده در این زمینه را تکذیب کرد.

مهندس بیدخام در توضیح این موضوع گفت: «اصلا چیزی به عنوان آبونمان در صورت حساب تلفن وجود ندارد که حالا از این میزان ماهانه ۷۰۰ میلیارد تومان به مخابرات برسد. از سوی دیگر تعداد خطوط فعال تلفن ثابت در کل کشور ۲۹ میلیون خط است و این میزان در شهر تهران به هفت میلیون و ۲۰۰هزار مشترک می رسد.» به گفته او ۳۷ میلیون خطی که اعلام شده، تعداد خطوط منصوبه تلفن در کل کشور است.

مهندس بیدخام اعلام کرد مخابرات از ابتدای شهریورماه ۲۰ هزار تومان هزینه ماهانه خدمات مکالمات صوتی را طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار در صورت حساب مشترکان اعمال می کند. به گفته او، این هزینه هم تنها از مشترکان تهران دریافت می شود.

او در پاسخ به این سوال که این هزینه بابت چه خدمتی از مشترکان تهرانی گرفته می شود، توضیح داد: «این هزینه نگهداری است. در حال حاضر مخابرات برای هر خط تلفن ثابت، چه مشترک با آن مکالمه داشته باشد و چه نداشته باشد به صورت میانگین ۳۰ هزار تومان هزینه می کند.»

او تا کید می کند این میزان هم همیشه از سمت برخی مشترکان که بیشترشان از بخش سازمانی و ارگانی هستند یا پرداخت نمی شود یا با تٲخیر پرداخت می شود.

با این توضیحات به نظر می رسد اگرشرکت مخابرات از ابتدای شهریورماه از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک تهرانی خود ۲۰ هزار تومان هزینه نگهداری دریافت کرده باشد، درآمد این شرکت از این محل به حدود ۱۴۴ میلیارد تومان رسیده باشد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو