واریز بسته حمایتی جدید دولت برای این افراد | از دریافت بسته حمایتی جا نمانید

6

1401/8/16

07:55


ویدئویی از شهاب حسینی در فضای مجازی منتشر شده است که نظر کاربران را به خود جلب کرده است و حواشی زیادی بدنبال داشته است

واریز بسته حمایتی جدید دولت برای این افراد | از دریافت بسته حمایتی جا نمانید

پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اجرای بسته حمایتی دولت در دو مرحله‌ی (مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت اجرایی شد. برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته حمایتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد. بسته حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند تعلق خواهد گرفت.همچنین، بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و … که در این دو گروه نبودند پیش بینی شده است .در ادامه به آخرین خبر از بسته حمایتی می پردازیم.

بسته حمایتی

در حوزه اقتصاد دیجیتال به اندازه‌ای ارزش افزوده خلق می‌شود که هیچ دولت و سرما‌یه‌گذار عاقلی حاضر به چشم‌پوشی از آن نیست. ارزشی که سهم آن در تولیدات ملی کشورها سال به سال در حال افزایش است. در ایران نیز دولت مدعی است سهم اقتصاد دیجیتال از GDP در سالهای اخیر جهش قابل‌توجهی داشته و تا به زودی به ۷ درصد تولید ناخالص داخلی اقتصاد نخواهد رسید.

اما در دو ماه گذشته کسب و کارها به خصوص آن دسته‌ای که  به طرق مختلف وابسته به فضای مجازی بودند، روزهای سختی را گذراندند و افرادی که به صورت خود اشتغال و تکیه بر ظرفیت‌های فناوری به کسب درآمد سالم مشغول بودند، فضای نا آرامی‌ها ضربه جدی به آنها وارد کرد.

 حتی  بسیاری از خانوارها به این علت دچار تنگنای معیشتی شدند؛ شاید صدای آنها به گوش نرسیده باشد، اما پیام‌هایی که دولت دریافت کرد، نشان می‌داد که محدودیت‌ها باعث از بین رفتن معیشت افراد بود.  در همین راستا مقامات ارشد دولتی ابراز امیدواری کرده‌اند که بسته حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال کشور که اخیرا  رونمایی شد بتواند کام مردم را شیرین کند.

 یکی از مهم‌ترین اهداف دولت سیزدهم این است که حقوق کسب و کارهای بالقوه‌ای که مشکلاتی سر راه دارند را برطرف کند تا ظرفیت پنهان کسب و کارها به خصوص در حوزه اقتصاد دیجیتال به بالفعل تبدیل شود. البته برخی اوقات دستگاه‌های دیگر از ما برای حمایت از حقوق کسب و کارها گلایه می‌کنند.

بر اساس اعلام سخنگوی اقتصادی دولت، تئوری اقتصادی دولت سیزدهم این است که قدرت را به بدنه فعالان اقتصادی برگرداند و دولت خود را موظف می‌داند امید از دست رفته فعلان اقتصادی را به آنها باز گرداند.

در همین راستا،  اخیرا آیین نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال مصوب هیأت وزیران توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است. وزرای عضو کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال   آیین نامه‌ای در راستای حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال را  تصویب کردند که مهمترین بندهای ان به شرح زیر است.

۱-خدمات متنوع پرداخت

فراهم شدن امکان راه‌اندازی «حساب امانی

خرید اعتباری، پرداخت مستقیم، راه‌اندازی کیف پول، درگاه پرداخت، راه‌اندازی رمزریال

۲-حمایت تبلیغاتی از سکوها و کسب و کارها

تخفیف حداکثری هزینه تبلیغات در دستگاههای دولتی، ممنوعیت تبلیغ سکوهای مشابه خارجی، تخفیف حداکثری در تبلیغات صدا و سیما، اختصاص بسته ویژه تبلیغات پیامکی، ارائه تخفیف در خدمات پستی

۳-تأمین منابع برای تجهیزات مورد نیاز

ارائه تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی برای تأمین زیرساخت‌های اولیه سکوهای مشمول

۴-حمایت‌های مالیاتی

معافیت مالیاتی تا سقف حدوداً دو میلیارد تومان درآمد در سال،  تخفیف مالیاتی برای کسب و کارهای مشمولی که دارای پرونده مالیاتی هستند.،  قبول هزینه‌های راه‌اندازی و توسعه کسب و کار و سکوهای مشمول به عنوان «هزینه قابل قبول مالیاتی»

۵-تسهیلات بانکی

. پرداخت تسهیلات به کسب و کارهایی که از سکوهای خارجی به سکوهای مشمول مهاجرت می‌کنند،  قبول «حساب کاربری» افراد برای اعتبارسنجی مالی آنان در بانک‌ها ، حساب کاربری افراد با دنبال‌کننده بالا را به عنوان وثیقه قبول کنند

۶-اعتباربخشی به کسب و کارها و کاربران

. اعطای نشان ویژه کسب و کار (تیک ویژه کسب و کار) در سکو به کسب و کارهایی احراز هویت شده، امکان اخذ نشان «اعتبار تأیید شده (تیک آبی)» برای عموم کاربران

۷-تسهیل مجوز برای کسب و کار

کسب و کارهای خانگی و ثبت محور، نیازی به اخذ مجوز ندارند و ثبت‌نام آنها در پلتفرم به منزله ثبت در درگاه ملی مجوزها است

۸-حفظ حریم خحصوصی کسب و کارها و کاربران

داده‌های کاربران در سکوهای مشمول، جزو اسرار تجاری بوده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

۹-ارائه خدمات دولتی در سکوهای مشمول

. طی یک برنامه زمانبندی شده و به مرور، خدمات دولتی از طریق سکوهای مشمول به مردم ارائه خواهد شد.

۱۰-تسهیل استقرار سکوهای مشمول در پارک‌های علم و فناوری

. سکوهای مشمول از مزایای قانونی حضور در پارک‌های علم و فناوری برخوردار خواهند شد

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو