تاحالا سالاد عربی خوشمزه با این طعم خوردی ؟ پس درست کن و در کنار خانواده از این سالاد لذت ببرید + عکس

42

1401/8/16

14:31


تاحالا سالاد عربی خوشمزه با این طعم خوردی ؟ پس درست کن و در کنار خانواده از این سالاد لذت ببرید + عکس

مواد لازم برای ۴ نفر
خرفه ۱ دسته کوچک
خیار ۲ عدد
گوجه گیلاسی ۵ عدد
تربچه ۴ عدد
پیازچه ۲ ساقه
پیاز قرمز یا سفید ۱ عدد
نخود پخته ۱ پیمانه

نان پیتا ۱ عدد
نعنا تازه ۱ شاخه
سرکه ۲ قاشق غذاخوری
رب انار ملس ۲ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش تازه ۲ قاشق غذاخوری
سیر ۱ حبه
سماق ۱ قاشق چایخوری

روغن زیتون به مقدار کافی
نمک و فلفل سیاه و پودر سیر به مقدار کافی
پاپریکا، زعتر و زیره به مقدار کافی

طرز تهیه سالاد عربی

مرحله اول

برای تهیه سالاد عربی خوشمزه در ابتدای کار برگ های خرفه را جدا کرده، سپس می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا کاملا خشک شوند. در ادامه گوجه گیلاسی ها را به ۴ قسمت مساوی تقسیم می کنیم.

مرحله دوم

حالا قسمت آبدار گوجه گیلاسی را جدا کرده، سپس به همراه خرفه درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه تربچه را به همراه خیار و پیازچه به صورت ورق های نازک خرد کرده و به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا پیاز قرمز را به صورت خلالی خرد کرده و به کاسه می افزاییم، سپس به سراغ درست کردن سس سالاد می رویم، برای این منظور آب لیمو ترش تازه را به همراه سرکه، روغن زیتون و رب انار درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا پوره سیر را به همراه سماق و مقداری نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکا، زعتر و زیره به کاسه اضافه کرده، سپس به خوبی هم می زنیم تا سس یکدست شود. در ادامه نان پیتا را به صورت مربعی خرد می کنیم.

مرحله پنجم

حالا نان پیتا را درون یک ظرف مناسب می چینیم و مقداری روغن زیتون روی آن می ریزیم، سپس درون فر گذاشته تا گریل شوند. در ادامه نخود پخته شده را درون یک ظرف مناسب ریخته و مقداری روغن زیتون روی آن می ریزیم.

مرحله ششم

در ادامه مقداری پاپریکا، نمک، فلفل سیاه، زیره و پودر سیر روی نخود ریخته و آنرا درون فر قرار می دهیم تا برشته شوند. در نهایت سس را به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا یکدست شود و نان پیتا را به همراه نخود روی آن می ریزیم. نوش جان.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو