ممکن است یارانه افرادی که 2000 دلار می‌خرند قطع شود

منبع: تکراتو

6

1401/8/16

17:33


به نظر می‌رسد اطلاعات هویتی افرادی که با کارت ملی اقدام به خرید دلار می‌کنند ملاک دهک‌بندی است و در نتیجه، اعلام شده که افرادی که 2000 دلار می‌خرند از یارانه محروم می‌شوند!

ممکن است یارانه افرادی که 2000 دلار می‌خرند قطع شود

به نظر می‌رسد اطلاعات هویتی افرادی که با کارت ملی اقدام به خرید دلار می‌کنند ملاک دهک‌بندی است و در نتیجه، اعلام شده که افرادی که 2000 دلار می‌خرند از یارانه محروم می‌شوند!

پیگیری‌های انجام شده از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حکایت از این دارد که اطلاعات هویتی افرادی که اقدام به خرید دلار با کارت ملی می‌کنند، به عنوان فعالیت اقتصادی خانوار در سامانه درج می‌شود و معیاری برای دهک‌بندی است.

بیشتر بخوانید: رئیس جمهور محترم محدودیت های اینترنتی را رفع کنید، این وعده انتخاباتی شما بود

قطع یارانه افرادی که 2000 دلار می‌خرند

معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در پیامکی برای عموم مردم ضمن هشدار به کسانی که کارت ملی خود را برای خرید 2000 دلار به دیگران اجاره می‌دهند هشدار داده که:

بدیهی است اطلاعات هویتی خریداران برای سازمان هدفمندی یایانه‌ها و سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد.

ممکن است یارانه افرادی که 2000 دلار می‌خرند قطع شود

این بخش از پیام معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه این موضوع را قوت بخشیده که شاید یارانه افرادی که 2000 دلار خریده‌اند تغییر کند یا حتی قطع شود.

تسنیم این موضوع را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها پیگیری کرده و اینطور نوشته:

در خصوص پیامک معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، باتوجه به اینکه خرید دلار بخشی از عملکرد اقتصادی خانوار می‌باشد اطلاعات این افراد جهت ثبت در پایگاه اطلاعات اقتصادی خانوار به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و جهت ثبت در پایگاه رفاه ایرانیان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود.

به بیان دیگر، اطلاعات خرید دلار از این جهت که نوعی فعالیت اقتصادی محسوب می‌شود یکی از معیارهای دهک‌بندی محسوب می‌شود. در نتیجه ممکن است افرادی که کارت ملی خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند به واسطه این نوع از فعالیت خود در دهک بالاتری قرار گیرند.

گفتنی است، برخی افراد با اجاره کارت ملی خود از صرافی‌ها ارز دریافت می‌کنند تا حدود یک میلیون تومان سود کنند اما همان‌طور که اشاره شد این موضوع می‌تواند تبعات دیگری در حوزه یارانه، مالیات و جرایم مبارزه با پولشویی برای آنها داشته باشد. متن پیامک معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به‌شرح زیر است:

«با توجه به مشاهده موردی از سوءاستفاده دلالان از کارت ملی افراد برای خرید ارز با هدف سودجویی و تبعات این اقدام غیرقانونی برای دارنده کارت، دقت داشته باشید خرید ارز صرفاً برای مصارف شخصی صورت گیرد. بدیهی است اطلاعات هویتی خریداران برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد و تبعات عدم رعایت ضوابط مقرر در قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برعهده دارنده کارت ملی خواهد بود.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص احتمال حذف یارانه افرادی که 2000 دلار می‌خرند چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو