اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر با ساده ترین روش های موجود

اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر با ساده ترین روش های موجود


منبع: پلازا

25

1401/8/17

05:44


اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر با ساده ترین روش های موجود

برای اتصال دو کامپیوتر روش های مختلفی وجود داشته است که در این زمینه با بررسی های بسیاری که در این خصوص انجام گرفته تصمیم داریم شمارا با ساده و رایج ترین آنها آشنا کنیم. همانطور که میدانید شبکه کردن دو کامپیوتر از روش های مختلفی صورت میگیرد که در این مقاله سعی کردیم ساده ترین و رایج ترین آنها را برای شما عزیزان شرح دهیم.

امروزه با توجه به فناوری در خصوص شبکه های اینترنت ، شبکه کردن دو کامپیوتر کار دشواری نبوده است اما یکسری از کاربران با روش انجام این مورد مشکل دارند که اگر شما نیز جزو آن افراد هستید پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید. بطور کلی تصمیم به معرفی 3 روش را گرفته ایم که اگر از مورد خوب دیگری برخوردار هستید که به آن اشاره نشده است میتوانید در بخش نظرات با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

اتصال دو کامپیوتر

برای شبکه کردن دو کامپیوتر 5 روش رایج و کاربردی را شرح داده ایم که با استفاده از آنها میتوانید میان دو کامپیوتر یک اتصال ایمن برقرار کنید و داده هایی که نیاز دارید را رد و بدل نمایید. لازم به ذکر است بدانید که در این خصوص ساده ترین موارد ذکر شده است که میتوانید موارد پیشنهادی خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

اتصال دو کامپیوتر با مودم Wifi

اتصال دو کامپیوتر با مودم Wifi

اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر از طریق وای فای یکی از رایج ترین مواردی بوده که در دنیای وب میتوان به آن اشاره داشت. در این خصوص تفاوتی نمیکند که سیستم عامل ویندوز باشد یا مک. تنها موردی که این سیستم ها به آن نیاز دارند اتصال به یک شبکه بی سیم بوده است.

با اتصال سیستم ها به یک وایرلس باید وارد منوی Advanced Sharing Settings که مربوط به اشتراک گذاری پیشرفته است شوید.

  • روی استارت ویندوز کلیک نمایید.
  • وارد بخش تنظیمات شوید.
  • بعد از وارد شدن به تنظیمات بدنبال گزینه ای بنام Network & Internet باشید.
  • سپس وارد بخش Ethernet شوید تا تنظیمات و اطلاعات مربوط به اشتراک گذاری برایتان به نمایش در بیاید.
  • سپس روی گزینه Change advanced sharing settings کلیک نمایید تا تنظیمات روی ویندوز اعمال شود.

اگر از روش دیگری در خصوص اتصال دو کامپیوتر با کابل usb برخوردار هستید پیشنهاد میشود آنرا برای ما و سایر کاربران ارسال کنید که با اینکار سطح کیفی مقاله توسط شما عزیزان افزایش خواهد یافت. همچنین اگر در روش شبکه کردن دو کامپیوتر با مشکلی مواجه شدید در بخش نظرات باما همراه باشید. ادامه مقاله مربوط به نحوه شبکه کردن دو سیستم با هم را از دست ندهید که به گزینه های خوبی اشاره شده است.

اشتراک گذاری فایل ها از ویندوز به ویندوز از طریق کابل اترنت

اشتراک گذاری فایل ها از ویندوز به ویندوز از طریق کابل اترنت

یکی دیگر از روش های موجود در خصوص اتصال دو کامپیوتر با کابل شبکه استفاده از کابل اترنت بوده است. کابل اترنت یک اتصال دهنده عالی بوده است که ورودی و خروجی آن به یک شکل بوده است که در این میان میتوانید آنها را به ورودی های کیس و یا لپ تاپ خود متصل کنید. با متصل نمودن این مورد مسیر زیر را دنبال کنید که با فعال سازی تنظیمات آن میتوانید ارتباط مربوط میان دو کامپیوتر را برقرار کنید.

در این خصوص باید تنظیمات Network and Sharing Center را به نحوی که ذکر خواهد شد تغییر دهید. ناگفته نماند که این مورد برای ویندوز 10 بوده است که برای ویندوز های 8 و 7 شاید کمی متفاوت باشد که اگر در پیدا کردن موارد نامبرده با مشکل مواجه شدید در بخش نظرات باما همراه باشید.

  • روی استارت ویندوز خود کلیک نمایید.
  • سپس وارد بخش تنظیمات ویندوز شوید.
  • با وارد شدن به بخش تنظیمات روی گزینه Network & Internet کلیک کنید.
  • بعد از وارد شدن به بخش فوق بدنبال گزینه ای بنام Ethernet باشید.
  • بعد از وارد شدن به بخش فوق تیک مربوط به Network and Sharing Center را فعال کنید.

اتصال دو کامپیوتر با کابل hdmi گزینه ای با موارد طولانی بوده است که در این خصوص اگر اطلاعات کافی نداشته باشید قطعا با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد. در این مقاله نحوه وصل کردن دو کامپیوتر با هم را به شما عزیزان آموزش دادیم که در ادامه قصد داریم روش نرم افزاری و استفاده از گزینه های محبوب دیگر را برایتان شرح دهیم که در این میان میتوانید از آنها برای جا به جایی فایل های خود استفاده کنید. در ادامه این مقاله باما همراه باشید.

اشتراک گذاری فایل ها از طریق برنامه هایی نظیر شیریت

اشتراک گذاری فایل ها از طریق برنامه هایی نظیر شیریت

با پایان توضیحات مربوط به اتصال دو کامپیوتر با کابل شبکه در ویندوز 10 و اتصال دو کامپیوتر با بلوتوث حال تصمیم به معرفی روش نرم افزاری را داریم که در این بخش شما نیازی به کابل و یا اتصال های دشوار خواهید داشت. با نصب برنامه شیریت روی کامپیوتر خود میتوانید آنها را از طریق وای فای به یک دیگر متصل نمایید. در این میان با اتصال برنامه ها به یکدیگر امکان ارسال و دریافت فایل را خواهید داشت.

شیر یت یکی از سریع ترین برنامه های جهان در زمینه ارسال و دریافت فایل بوده است که از رقبای قدرتمند خود نظیر زاپیا توانسته سبقت بگیرید و در صدر این حوزه قرار گیرد. شما عزیزان با نصب نسخه ویندوز این برنامه روی کامپیوتر ها میتوانید روند جا به جایی فایل های خود را آغاز کنید. در گذشته به جای اتصال دو کامپیوتر با کابل شبکه در ویندوز 7 از این روش استفاده میشد. مقاله مربوط به اتصال دو کامپیوتر به پایان رسید که شما عزیزان میتوانید نظر خو د را در خصوص روش های ذکر شده باما در میان بگذارید.

سخن پایانی

همانطور که شاهد بودید در این مقاله به روش های مختلفی در خصوص اتصال دو کامپیوتر اشاره شد. شما عزیزان با استفاده از این موارد به آسانی میتوانید شبکه کردن دو کامپیوتر را انجام دهید. ناگفته نماند که فارغ از این موارد روش های خوب دیگری نیز وجود داشته است که اگر اطلاعات خوبی از آنها دارید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید. نظر شما در مورد سطح کیفی این مقاله چیست ؟ ایا موارد ذکر شده توانستند نیاز شما را برطرف نمایند ؟ باما در بخش نظرات همراه باشید که نظرات شما در تولید و بررسی مطالب این چنینی تاثیرگذار خواهد بود.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو