پشیمانی مدافع سابق پرسپولیس/ عروسک خیمه شب بازی بودم و اشتباه کردم که برگشتم!

منبع: ساعد نیوز

17

1401/8/17

06:58


ساعدنیوز: مدافع سابق پرسپولیس می‌گوید بعد از حضور در فوتبال قطر اشتباه کرده به لیگ برتر ایران بازگشته است.

پشیمانی مدافع سابق پرسپولیس/ عروسک خیمه شب بازی بودم و اشتباه کردم که برگشتم!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز به نقل از خبر ورزشی، محمدرضا خانزاده بعد از جدایی پرحرف وحدیث از تراکتور، تصمیم گرفت دوباره فوتبالش را خارج از ایران ادامه دهد و این بار راهی بنگلادش شد. او حالا در تیم باشوندرا عضویت دارد که ۳فصل پیاپی قهرمان لیگ این کشور شده است. خانزاده که از این انتخاب راضی است، در مصاحبه با همشهری ورزشی به سؤالات پاسخ می دهد.

از اینکه بنگلادش را برای ادامه فوتبالت انتخاب کردی، راضی هستی؟

قصدم این بود که از فوتبال ایران فاصله بگیرم. دوست داشتم جایی بروم که آرامش داشته باشم و باندبازی هم نباشد، خدا را شکر اینجا شرایط خوب است. بزرگ ترین امتیاز اینجا این است که مدیران باشگاه سر موعد وعده هایشان را عملی می کنند. من اشتباه کردم که بعد از خروج از فوتبال قطر به ایران برگشتم، تصور می کردم شرایط فوتبال ایران بهتر می شود ولی اینطور نبود.

باشگاه شرایط خوبی دارد؟

باشوندرا کینگز ۳فصل پیاپی قهرمان فوتبال بنگلادش شد و یک باشگاه حرفه ای با امکانات بسیار خوب است. مطمئنا در آینده بیشتر از این تیم می شنوید، ما به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان هم صعود کرده ایم و امیدوارم از این مرحله با موفقیت عبور کنیم.

قبول داری سطح فوتبال بنگلادش بالا نیست؟

سطح فوتبال ایران خیلی بالاتر است ولی بازیکنان تیم ما فوق العاده فیزیکی و دونده بازی می کنند. ما چند بازیکن خوب برزیلی هم داریم که یکی از آنها بالای یک میلیون دلار قیمت دارد. ۱۲بازیکن تیم ملی بنگلادش هم در تیم ما هستند.

قبل از شروع فصل، اتفاقات عجیبی در تراکتور برای تو رخ داد. بالاخره خودت از این تیم جدا شدی یا آنها تو را کنار گذاشتند؟

کسی نمی تواند مرا کنار بگذارد. تراکتور ۲قهرمانی دارد که یکی از آنها زمان حضور من در این تیم بود. ما آن سال عنوان بهترین خط دفاعی تاریخ تراکتور در لیگ برتر را به دست آوردیم و سال بعدش هم در لیگ قهرمانان آسیا بهترین خط دفاعی را داشتیم. من اصالتا ترک زبان هستم و مردم آذربایجان و تبریز را دوست دارم، هواداران تراکتور هم همیشه به من لطف داشتند ولی اتفاقاتی رخ داد که در نهایت جدا شدم. دوره قبل هم که در تراکتور بودم، قرارداد سال سوم را کنسل کردم و جدا شدم.

دلیل این جدایی چه بود؟

مشکلات زیادی در باشگاه وجود داشت که نمی توان فقط به یک مورد اشاره کرد. هنوز یک میلیارد از باشگاه طلب دارم که ظاهرا قرار است آخر این ماه نقد شود. وقتی می خواستیم سر بازی یا تمرین برویم، یک سیخ به ما کوبیده می دادند یا هر روز زنگ می زدند که هتل محل اقامت تان را خالی کنید چون باشگاه پولش را پرداخت نکرده و به هتل بدهکار هستند.

قبل از شروع همین فصل که برای بار دوم با تراکتور قرارداد بستی، این مشکلات باز هم بود؟

به من گفته بودند که وضعیت خوب است ولی گول خوردم. البته خوشحالم که با مصدومیت مواجه شدم و در ادامه همه چیز به خوبی برای من تغییر کرد. زمانی که از قطر برگشتم، انتخاب تراکتور از لحاظ فوتبالی برایم خوب بود ولی این بار شرایط فرق می کرد. متأسفانه مدیریت باشگاه تراکتور مشکل دارد ولی من همیشه این تیم و هوادارانش را دوست دارم و می خواهم تراکتور بهترین نتایج را بگیرد.

ولی نگفتی چه اتفاقاتی باعث جدایی ات شد؟

یک سری افراد در مورد من به بردیف دروغ گفته بودند و انگار سرمربی تیم تصور می کرد که من عمدا نمی خواهم یا دوست ندارم تمرین کنم. ولی من واقعا مصدوم شده بودم.

در گل گهر هم با مشکلاتی مواجه شدی، با امیر قلعه نویی اختلاف داشتی؟

گل گهر بدترین انتخاب فوتبالی من بود. من به آدمی که حتی یک روز از من بزرگ تر است، باید احترام بگذارم ولی اینطور نیست که بخواهم با سلام و علیک، تلفن زدن، پیغام دادن یا... بازی کنم وکارم را جلو ببرم. مسائلی در این تیم دیدم که در نهایت جدا شدم. من برای بازی کردن نباید این و آن را ببینم، آخرین بازی من مقابل استقلال بود. بعد از آن بازی به بچه ها گفتم دیگر نمی آیم، هرچند که مدتی قبل و در بازی با فولاد خوزستان هم بعضی چیزها برای من ثابت شده بود.

یعنی بازی نکردن تو را ناراحت کرده بود؟

من برای قهرمانی و سقوط نکردن جنگیده ام، در تیم ملی و پرسپولیس هم بازی کردم و بالا و پایین فوتبال را دیده ام ولی در گل گهر احساس کردم نمی توانم با دست زدن به کارهای غیرفوتبالی بازی کنم. آن تیم چنین شرایطی داشت و مثل یک روبات با تو برخورد می کردند؛ هر وقت نیاز داشتند بازی می کردم و هر وقت نیاز نداشتند، کنارم می گذاشتند. این موضوع به غیر از چند سوگلی، در مورد بقیه بازیکنان صدق می کرد. انگار در گل گهر من عروسک خیمه شب بازی بودم. در بازی هایی که به میدان رفتم، با وجود دغدغه های ذهنی که به من تحمیل کرده بودند، عملکرد خوبی از خودم نشان دادم. من در فوتبالم به هیچ احدی باج ندادم و نخواهم داد.

قبل از شروع فصل شایعاتی درخصوص مذاکره تو با پرسپولیس مطرح شد. آیا صحبتی با این باشگاه کردی؟

نه، پیشنهادی از پرسپولیس به دست من نرسید. همه می دانند که پرسپولیس تیم محبوبم است و این تیم را از صمیم قلب دوست دارم.

در مورد شرایط تیم ملی با آمدن کارلوس کی روش چه صحبتی داری؟

خدا را شکر که شخصیت و اعتبار به تیم ملی برگشت. توقعات از تیم ملی نباید بالا باشد، برخی خیلی راحت از صعود تیم ملی صحبت می کنند ولی جام جهانی اینطور نیست که خیال کنیم همه چیز راحت است.

یعنی نباید توقع صعود به مرحله حذفی را داشته باشیم؟

نگفتم این توقع را نداشته باشیم. بهتر است به تیم ملی آرامش بدهیم و روی بازیکنان و کادر فنی فشار کاذب ایجاد نکنیم. من به بازیکنان و کی روش ایمان کامل دارم و معتقدم که ایران می تواند به دور حذفی راه پیدا کند.

مطالب مشابه


نظرات