ساینای سایپا بعد از به روز رسانی

ساینای سایپا بعد از به روز رسانی


منبع: برترین ها

16

1401/8/17

07:35


مدیر پروژه ساینا اس CVT با اعلام آغاز تولید آزمایشی این خودرو گفت ساینا S اتوماتیک تا پایان سال به شکل انبوه تولید خواهد شد. در ادامه با امکانات جدید این خودرو آشنا خواهیم شد

گجت نیوز: مدیر پروژه ساینا اس CVT با اعلام آغاز تولید آزمایشی این خودرو گفت ساینا S اتوماتیک تا پایان سال به شکل انبوه تولید خواهد شد. در ادامه با امکانات جدید این خودرو آشنا خواهیم شد

مهران مهرپویان، مدیر پروژه ساینا اس CVT با اعلام این که خودرو ساینا S حدود دو سال قبل به بازار عرضه شد، گفت اکنون تولید نسخه اتوماتیک آن را به شکل آزمایشی آغاز کردیم و تولید انبوه آن نیز تا پایان سال ۱۴۰۱ در شرکت سایپا سیتروئن آغاز می‌شود. وی افزود این خودرو ضمن این که از گیربکس اتوماتیک بهره می‌برد و مطابق با استانداردهای ۸۵ گانه تولید شده، اکنون از لحاظ سطح امکانات رفاهی و ایمنی نیز ارتقا پیدا کرده است.

نگاهی به امکانات جدید ساینا S اتوماتیک

ساینای سایپا بعد از به روز رسانی

مدیر پروژه ساینا اس CVT در ادامه گفته‌های خود بیان کرد این خودرو به فرمان برقی (EPS) نیز مجهز شده که باعث کاهش نیروی مورد نیاز برای چرخش فرمان می‌شود. همچنین با حذف پمپ هیدرولیک نیز مصرف سوخت آن کاهش پیدا کرده است.

مهرپویان با اعلام این که ساینا اس CVT از غربیلک فرمان با طرح جدید Dکات بهره می‌برد گفت این خودرو با استفاده از سیستم نگه‌دارنده سرعت یا کروز کنترل باعث آسان‌تر شدن رانندگی در جاده‌های طولانی خواهد شد. همچنین راننده با سیستم محدودکننده سرعت می‌تواند حداکثر سرعت را برای این خودرو تعیین کند.

ساینای سایپا بعد از به روز رسانی

مدیر پروژه ساینا S اتوماتیک در ادامه بیان کرد این خودرو به سنسور نور در شیشه جلو و قابلیت چراغ‌های خودکار مجهز شده تا ایمنی خودرو و میزان دید راننده بهبود پیدا کند. در واقع به واسطه این قابلیت، چراغ‌های خودرو به شکل اتوماتیک در زمان کاهش نور محیط روشن خواهند شد.

سیستم نشانگر فشار باد لاستیک یکی دیگر از امکانات جدید این خودرو محسوب می‌شود که راننده به کمک آن می‌تواند به صورت زنده میزان فشار باد لاستیک‌های خودرو را پایش کند. همچنین این سیستم در زمان کاهش فشار باد در هر یک از لاستیک‌ها به راننده هشدار خواهد داد.

طبق گفته مهرپویان، ساینا S اتوماتیک از سیستم دستیار شروع حرکت در سربالایی نیز بهره می‌برد که مانع حرکت ناخواسته خودرو در مسیرهای دارای شیب خواهد شد. این محصول جدید سایپا به یک پیشرانه کم مصرف M15 مجهز شده و قدرت تولیدی از آن نیز توسط گیربکس متغیر پیوسته CVT با قابلیت تیپ ترونیک به چرخ‌ها منتقل خواهد شد.

مطالب مشابه


نظرات