جشن بیبی شاور چیست و چگونه برگزار می شود؟

جشن بیبی شاور چیست و چگونه برگزار می شود؟


منبع: بیتوته

82

1401/8/27

09:28


مادر و پدرها برای جشن سیسونی فرزند و تعیین آهنگ جشن تعیین جنسیت برنامه ریزی می کنند. به تازگی مراسمی به نام بیبی شاور در میان مادران باردار طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله بیتوته شما را با این جشن آشنا خواهیم کرد.

جشن بیبی شاور چیست و چگونه برگزار می شود؟جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور, همه چیز درباره جشن بیبی شاور

جشن بیبی شاور چیست

 

جشن بیبی شاور

مادر و پدرها برای جشن سیسونی فرزند و تعیین آهنگ جشن تعیین جنسیت برنامه ریزی می کنند. به تازگی مراسمی به نام بیبی شاور در میان مادران باردار طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله بیتوته شما را با این جشن آشنا خواهیم کرد.

هدف برگزاری جشن بیبی شاور چیست؟

هر جشنی با هدف مخصوصی برگزار می شود پس دانستن هدف مهم برگزاری یک جشن مثل جشن بیبی شاور در تصمیم گیری بهتر خیلی اثرگذار است.

 

در حقیقت هدف برگزاری جشن بیبی شاور کمک به والدین آینده در کم کردن هزینه های مربوط به تهیه وسایل مورد احتیاج نوزاد است چرا که در این جشن همه اقوام و دوستان نزدیک زوج اقدام به خرید وسایل مورد احتیاج نوزاد می کنند.

 

جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور,جشن سیسمونی یا بیبی شاور

جشن بیبی شاور

 

شیوه برگزاری جشن بیبی شاور

امروزه در تمام جهان جشنی به این نام رواج پیدا کرده است. جشن بیبی شاور در حقیقت همان جشن سیسمونی نوزاد می‌باشد. اغلب این جشن را یک ماه تا یک ماه نیم قبل از به دنیا آمدن نوزاد به دنیا برگزار می‌کنند.

 

این جشن توسط فامیل، دوستان پدر و مادر و یا خود آن‌ها برگزار می‌شود. هر فردی که در این جشن شرکت می‌کند می‌تواند به اندازه‌ی توان مالی خود، در خریدن وسایل سیسمونی به پدر و مادر فرزند کمک کند و قسمتی از هزینه‌های پدر و مادر را کم کند. البته این نکته را باید بگوییم که اغلب برگزاری این جشن به وسیله مادر و پدر توصیه نمی‌شود چون صورت بسیار خوبی ندارد که از دیگران در‌خواست قسمتی از سیسمونی نوزاد خود را بکنند.

 

جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور,جشن سیسمونی یا بیبی شاور چیست

همه چیز درباره جشن بیبی شاور

 

در این جشن آیتم‌هایی مانند فیلم برداری و عکاسی، انتخاب آهنگ‌های مراسم و تزئینات برنامه‌ریزی می‌شود. که این برنامه‌ریزی اغلب به وسیله اقوام و یا دوستان پدر و مادر انجام می‌شود. اغلب در این جشن کار‌هایی مانند درست کردن کیک، تزئین مکان مورد نظر با تم‌هایی مخصوص، نوشتن خاطره به وسیله مهمانان و انواع بازی‌ها انجام می‌شود.

 

این جشن در برخی از خانواده‌ها همزمان با جشن تعیین جنسیت برگزار می‌شود و یا می‌توان این مراسم را پس از به دنیا آمدن فرزند خانواده هم اجرا نمود.

 

جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور,بیبی شاور چیست

جشن سیسمونی یا بیبی شاور

 

هدیه بیبی شاور

اغلب در این روز مهمانان و اعضای خانواده، هدیه‌ای برای کودک متولد نشده می‌آورند. این هدیه بیشتر شامل وسایلی می‌باشد که کودک در ماه‌های اول زندگی به آن احتیاج دارد. وسایل بهداشتی کودک، پوشک، حوله، پتو، لباس نوزاد جزو شایع ترین هدیه‌های جشن بیبی شاوراند.

 

اغلب این هدیه‌ها را به صورت خیلی زیبا و ویژه تزئین می‌کنند. برای تزئین هدیه جشن بیبی شاور می‌توانید از یک جعبه هدیه استفاه کنید و وسایل کودک را داخل آن بچینید.

 

جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور,برگزاری جشن بیبی شاور

جشن سیسمونی یا بیبی شاور چیست

 

لباس جشن بیبی شاور

تصور کنیم شما کارت دعوت جشن بیبی شاور را دریافت کرده اید، بهترین و خلاقانه ترین هدیه ممکن را انتخاب کرده اید و نمی توانید منتظر دیدن مادر عزیز آینده باشید. ولی در یک مراسم که امکان دارد خیلی از دوستان و آشنایان شما مشترک باشند، پوشیدن لباس هایی شیک و زیبا میتواند به شما جلوه ویژه دهد. لباس مادر که حتما از نوع لباس های بارداری باید باشد، ولی لباس های میهمانان در هر فصلی میتواند فرق دارد. 

 

جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور,جشن سیسمونی یا بیبی شاور

بیبی شاور چیست

 

کیک جشن بیبی‌ شاور

اغلب در این روز، مانند هر جشن دیگر، از یک کیک در ارتباط با تم استفاده می‌شود. می‌توانید این کیک را به با طرح‌های مرتبط با کودک یا مادر سفارش دهید. همین طور استفاده از عکس مادر بر روی کیک هم می‌تواند مورد مناسبی برای کیک جشن بیبی شاور باشد.

 

به جز کیک، می‌توانید کوکی‌های فانتزی متناسب با تم را هم سفارش دهید. طرح‌های این کوکی‌ها اغلب به شکل لباس کودک، شیشه شیر، نوزاد یا کالسکه است.

 

جشن بیبی شاور چیست, جشن بیبی شاور, جشن سیسمونی یا بیبی شاور

برگزاری جشن بیبی شاور

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

نظرات


تصویری


ویدئو