مدل دستمال شب عروس { رسم دستمال شب زفاف✔️}

منبع: همسرتایم

27

1401/8/28

16:03


مدل دستمال شب عروس در زمان های قدیم برای شب حجله تازه عروس و داماد رسوماتی وجود داشت که تقریبا در اکثر مناطق این رسم ها منسوخ…

مدل دستمال شب عروس { رسم دستمال شب زفاف✔️}

Rate this post

مدل دستمال شب عروس

در زمان های قدیم برای شب حجله تازه عروس و داماد رسوماتی وجود داشت که تقریبا در اکثر مناطق این رسم ها منسوخ شده و حتی از نظر مشاوران خانواده این رسم نباید اجرا شود. در این مطلب از سایت همسرتایم به بررسی مدل دستمال شب عروس که هنوز در برخی نقاط کشور رسم آن وجود دارد خواهیم پرداخت.

 

همچنین بخوانید:

خاطرات شب زفاف

در شب عروسی چقدر خون میاد

 

 

در گذشته های نه چندان دور بعد از اتمام جشن عروسی و زمانی که عروس و داماد به اتاق حجله می رفتند تا اولین آمیزش جنسی را در کنار یکدیگر تجربه کنند، فامیل های درجه یک عروس و داماد مثل مادر عروس و مادر داماد پشت در اتاق حجله منتظر می ماندند تا داماد بعد از اتمام رابطه جنسی و پاره شدن پرده بکارت عروس ، دستمال خونی را به نشانه عفت و پاکدامنی عروس و همچنین توانایی داماد در انجام برقراری رابطه جنسی را به آنان نشان دهد.

معمولا بعد از اولین رابطه جنسی ، پرده بکارت خانم ها که یک غشای نازک در ورودی واژن است از بین می رود و خونریزی جزئی اتفاق می افتد. این دستمال برای تمیز کردن خون استفاده می شده که بعد از این کار هم به مادر عروس و مادر داماد نشان داده می شده است.

 

مدل دستمال شب عروس هم که توسط مادر داماد در اتاق حجله قرار داده می شد دستمالی سفید رنگ و معمولا با دوخت هایی تزئینی برای زیباتر شدن آن بود که رنگ خون کاملا روی آن بماند.

 

در دوره کنونی و به علت خستگی هایی که معمولا قبل از عروسی هم عروس و هم داماد تجربه می کنند قرار نیست که حتما آمیزش جنسی در شب زفاف اتقاق بیفتد و یا شاید یه علت های گوناگون مثل عدم آمادگی عروس یا داماد برای رابطه جنسی و یا خستگی زوجین، این رسم به عنوان یک عامل استرس زا برای زوجین است که خانواده هایی که این رسم را هنوز دارند باید این نکات را مد نظر قرار دهند.

 

از اینکه زمان ارزشمندتان را به مطالعه این مطلب از سایت همسرتایم اختصاص دادید، بی نهایت سپاسگزاریم.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو