خدمات گردشگری در کشور ارزیابی کیفی و استانداردسازی می شود

منبع: همگردی

174

1401/8/29

16:01


ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، خدمات گردشگری در کشور ارزیابی کیفی و استانداردسازی می شود.

نشست سه جانبه برای استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات گردشگری با حضور «احسان ساده» معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، «شالبافیان» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و «حمزه زاده» رئیس جامعه هتلداران ایران در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در این نشست که مدیران دفاتر تخصصی نیز حضور داشتند، طرفین ضمن بیان نظرات تخصصی بر انجام بازنگری، تهیه و تدوین استانداردهای لازم در حوزه خدمات گردشگری، تدوین سازوکارهای ارزیابی کیفیت براساس استاندارد های مربوطه، فراهم کردن زمینه های لازم برای ترویج اخذ نشان حلال در صنعت گردشگری و تدوین سازوکارهای لازم به منظور رتبه بندی اماکن اقامتی و رفاهی براساس استانداردها توافق کردند.

در همین راستا مقرر شد کارگروهی با حضور کارشناسان مربوطه از دفاتر تخصصی سازمان ملی استاندارد ایران، حوزه معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جامعه هتلداران ایران تشکیل شود.

مسئولان حاضر در این نشست برای انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک به منظور تسهیل فرآیندهای نظارت و ارزیابی و ارتقای کیفیت خدمات گردشگری به جامعه گردشگر و همچنین برنامه ریزی لازم برای اخذ نشان حلال با موضوع گردشگری حلال موافقت خود را اعلام داشتند.

خدمات گردشگری در کشور ارزیابی کیفی و استانداردسازی می شود

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو